hit
hit
 • HBB  BAŞKANI SAVAŞ HATAY CHP İL YÖNETMİNİ TANIMIYORMU?                                                                                                                   FERİT LİF – YAZDI
  HBB  BAŞKANI SAVAŞ HATAY CHP İL YÖNETMİNİ TANIMIYORMU?                                                                                                                   FERİT LİF – YAZDI
 • SAMANDAĞ CHP de İHRAÇ TARTIŞMASI ALEVLENİYOR
  SAMANDAĞ CHP de İHRAÇ TARTIŞMASI ALEVLENİYOR
 • BAŞKAN ABACI :İHRAÇLAR BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR
  BAŞKAN ABACI :İHRAÇLAR BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR
 • ALİ KAVAK ATSO’YA  ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  ALİ KAVAK ATSO’YA  ADAYLIĞINI AÇIKLADI
 •    CHP KAMUOYUNA UMUT VE GÜVEN VEREMİYOR..                                                                                FERİT LİF _YAZDI
     CHP KAMUOYUNA UMUT VE GÜVEN VEREMİYOR..                                                                                FERİT LİF _YAZDI
 • Başkan Kimyeci :Terör Koridoru Oluşmasına İzin Vermeyeceğiz
  Başkan Kimyeci :Terör Koridoru Oluşmasına İzin Vermeyeceğiz
 • DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ HATAY DA
  DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ HATAY DA
 • MATKAP CHP İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
  MATKAP CHP İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.
 • CHP TÜZÜK KURULTAYINA GİDİYOR
  CHP TÜZÜK KURULTAYINA GİDİYOR
Hatay Denge Gazetesi
http://www.hataydenge.com/wp-content/uploads/2017/07/kandil-otomotiv.gif
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…

CHP KURULTAYINA DOĞRU…

FERİT LİF..Yazdı

Birkaç güne kadar CHP Büyük Kurultay’ı toplanacak.Ve 8 yıldır Genel Başkanlık Koltuğunda oturan ama sekiz yıldır hiç seçim kazanmamış Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek bir ihtimalle tekrar genel Başkan seçilecek.

Böylece CHP de eski tas eski hamam devam edecek….

Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı aday olan Muharrem İnce ve Ümit Kocasakal’ın, kurultayda Genel Başkan Seçilmelerini, sanırım CHP tabanında hiç kimse beklemiyor.

Genel Başkan seçilemeyeceklerini çok iyi bilen Kocasakal ve İnce neden Genel Başkan adayı oluyorlar?

Bu sorunun yanıtı çok çeşitli…

CHP Kılıçdaroğlu döneminde oldukça sağ yelpazeye kaydı.CHP ile bağdaşmayan çok sayıda insan CHP de ya milletvekili yapıldı yada belediye Başkanı seçtirildi. Anakarada Mansur Yavaş,Hatay da Lütfü Savaş,Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu gibi, CHP nin siyasi felsefesi ile uzaktan yakında alakası olmayan insanlar CHP ye taşındı ve aday gösterildiler.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu insanları aday göstermekle kalmadı. Birde CHP seçmenine “tıpış tıpış gideceksiniz ve oy vereceksiniz “ şeklinde, Sosyal demokrat bir partiye yakışmayan bir siyasi üslupla, parti tabanına ve parti seçmenine karşı , nezaket kurallarını aşan bir anlayış sergiledi.Bu anlayış CHP’nin siyasi tarihinde hiç görülmemiş,bir siyaset anlayışıdır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP yi sağcılaştırma stratejisinin mayası  sadece Hatay’da  tutmuş gibi göründü ama aslında Hatay dada hiç tutmadı.Çünkü Hatay Büyükşehir Belediyesini kazanan Lütfü Savaş SOL PARTİLERDEN ALDIĞI OYLARLA SEÇİM KAZANDI.Merak edenler seçim sonuçlarına bakabilir.

HBB Başkanı Lütfü Savaş yaklaşık dört yıldır Hatay da CHP nin temeline incir ağacı dikmek için çok yoğun bir çaba harcıyor.Alevi kökenli seçmenden aldığı 300 bine yakın oyu, bu güne kadar ne ciddiye aldı nede bu seçmenlere Belediye de nefes aldırdı.

Sadece ve sadece kendi siyasi ideolojisine yakın insanlara hizmet yaptı.Yapmaya da devam ediyor.Dolayısıyla CHP li gibi görünen Hatay Büyükşehir Belediyesi aslında Hatay CHP nin “en ciddi karın ağrısı” haline dönüşmüş durumda.Bu gerçeği bilenlere var. Ama Hatay Büyükşehirden nemalanan CHP kodamanları bu gerçeği bir türlü görmek istemiyor.

Hiç kimse merak etmesin.2019 MART AYINDA BU TAKKE DÜŞECEK VE KEL KAFA ORTAYA ÇIKACAK.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ekonomik çıkarları doğrultusunda yağdanlık yapan bazı CHP Yöneticilerini buradan bir kez daha uyarma gereği duyuyorum.

Aklınızı başına toplayın ve bu toplumu kandırmaktan vazgeçin.Sizler Hatay Büyük Şehir Belediyesinde FETÖ terör örgütü üyeleri kadar değeriniz bile yok.   FETÖ den Tutuklanan ve yargılanan HBB personeline bakarsanız bu gerçeği daha net görürsünüz.Ama sizlerde ne utanma ne de arlanma şeklinde bir duygu yok.Bir sözleşme ile Para kazanma uğruna ,utanma ve arlanma duygularınızı  satıyorsunuz.YAZIKLAR OLSUN BÖYLESİ HATAY CHP YE …..

Seçimler yaklaşıyor. Yarın bu sözleşmeli yalakaların hepsinin foyasını ortaya ser ecem.Kamuoyu bu insanların kimler olduğunu çok açık bir şekilde görecek.

Hele bunlardan birileri bir yerlere aday olur ise , HBB de kazandığı parayı belge ve bilgileri ile kamuoyuna açıklayacağım.Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bütün dokumanlar ve  sözleşmeler elimde.

HBB Başkanı Lütfü Savaş Bu gün bombaların yağdığı Reyhanlı ilçesine giden CHP’in dört milletvekiline ve il Başkanı Servet Mullaoğlu’na eşlik etme gereği bile duymadı.

Hatta bu heyet oradan döndükten sonra MHP ve AK Partiden devşirdiği insanlarla Reyhanlı ilçesini ziyaret etti.BURADAN CHP YÖNETCİLERİNE ÖNEMLE DUYRULUR.

Dönelim Büyük kurultaya.

Büyük Kurultay da hiçbir şey değişmeyecek.Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP % 25 bandına oturmaya devam edecek.

Genel Başkan adaylığına soyunan Ümit Kocasakal ve Muharrem İnce , genel Başkan olamayacaklar çok açık ama sanırım milletvekili aday olurlar….

 

 


Ferit LİF » Yazarın Diğer Yazıları

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa