hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
CHP HATAY  ESKİ İL BAŞKANI MEHMET GÜZELAMNSUR’DAN ALKIŞA DEĞER BİR VEDA MESAJI

DEĞERLİ YOLDAŞLARIM,
Olağan İl kongremizi büyük coşku ve şölen havası ile gerçekleştirdik.

Geçen dönem ben ve il yönetimimdeki arkadaşlarım; il delegesi olan arkadaşlarımızın takdiri ile göreve geldi. Sizlerin bana verdiği görev ve sorumluluk bilincini iki yıl boyunca taşıdığıma inanarak CHP Hatay İl Başkanlığı görevine aday olmadım.

15 ilçemizde hedeflerimizi ortaya koyarak geceli gündüzlü çalıştık. Bunlar arasında parti disiplini, partinin kurumsal kimliğini koruyabilme, yüceltebilme, oy alamadığımız bölgelerde birebir çalışma, sıfır oy çıkan sandıkların olduğu bölgelerde ve mahallelerde üye çalışması, ilçe başkanlıklarını her daim tanınabilir kılma, belediyelerimizin her bir grup toplantısına ayrı ayrı iştirak etme ve grup toplantılarımızı il, ilçe binalarımızda yapma, belediye meclis üyelerimizle çalışma ağı oluşturma, her mahalle de ayrı ayrı halk toplantıları, belediyelerin hizmetlerini vatandaşa aktarma, genel siyaset hakkında, ülke gündemi ve politikalarına yönelik eylemsel projelerle iktidara giden yolda mihenk taşlarını oluşturma, yetersiz bütçeyi daha verimli kılma, üyelerimizin partiye daha fazla gelmelerini sağlayacak yol haritalarını oluşturma, aynı söylem birliğini tanınır kılma, aktif olmayan üyelerin belirlenmesi, Hatay ekonomisinde ki krizin vatandaşa yansımaları, kalkınma hamleleri, teşvik programının Hatay için değeri, parti binamızda il başkanımız sizi dinliyor programı, STK, odalar ve derneklerle ortak programlar, emek bürolarının kurulması, belediye başkanlarımızla uyum içerisinde çalışma gibi birçok projeyi iki senede gündeme taşıdık, hayata geçirdik.

Bu iki senelik görev dilimi içerisinde kadın ve gençlik kollarımızın taleplerini eksiksiz yerine getirdim. Kadınsız devrim olamaz ve gelecek için gençlik anlayışımı partinin her platformunda dile getirdim. Bugün toparlanmaya ve ülkemizde hızla yükselmeye başlayan Cumhuriyetçi dalgayı güçlü bir şekilde örgütlemeye ihtiyaç var. Ülkenin içinde bulunduğu bu gidişe dur demek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin kılmak, için yola çıktık. İl örgütümüzden başlamak üzere, partide sevgiyi yeniden inşa etmeye çalıştık, dayanışma duygusunu yükselttik.
Benimle birlikte gece gündüz demeden çalışan il, İlçe Kadın ve Gençlik Örgütlerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Kadınlarımız ve gençlerimiz asla umudunu yitirmesin mutlaka ama mutlaka umut var ve o umut Cumhuriyet Halk Partisidir. Umudu büyüterek birlikte çalıştık. Arkadaşlar umut bu ülkeye gelene kadar çalışacağız. Ve bu ülkenin en çok sizlere ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Yerel ve genel her konuyu, paydaş değerlerimiz üzerinden ortak akıl birliğiyle çözüme kavuşturduk ve meclise taşıdık. Bu iki sene içerisinde benimle özenle canla başla çalışan vekillerimize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’a teşekkürlerimi bir borç bilirim.
CHP Hatay İl örgütümüzün Türkiye’nin birleştirici gücü, demokrasinin ve Cumhuriyetin yılmaz bekçisi, değerli Partililerim, saygıdeğer yoldaşlarım, ben iki yıl boyunca her bir arkadaşıma, her bir partilime, her bir milletvekilime, her bir belediye başkanıma, her bir meclis üyeme, en üst kadrosundan en alt kadrosuna kadar yoldaşlarıma samimiyetle yaklaştım.

Yine tüm kalbimle samimi duygularımla ben sizlere ve partime hakkımı helal ediyorum. Sizde hakkınızı iki yıl il başkanlığınızı yapmış olan dostunuza kardeşinize abinize hakkınızı helal ediniz.
Kaleler yıkılabilir, koltuklar gidebilir, insanlar gidebilir, üretilen fikirler çürüyebilir, yönetimler düşebilir. Ama ne olursa olsun CUMHURİYET HALK PARTİSİ kültürünü ayakta tutmalıyız.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanlığı görevini teslim alan Sayın Av. Servet Mullaoğlu ve İl yönetim kurulu üyelerimize, Disiplin Kurulu Üyelerimize ve Kurultay Delegelerimize görevlerinde başarılar diliyorum.
Saygılarımla.

MEHMET GÜZELMANSURBenzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa