hit
hit
 • Hatay’da 1 Milyon 41 Bin Seçmen Oy Kullanacak
  Hatay’da 1 Milyon 41 Bin Seçmen Oy Kullanacak
 • HATAY DA SİYASİ PARTİLERDE SON DURUM ŞEMSETTİN GÜNAY … YAZDI
  HATAY DA SİYASİ PARTİLERDE SON DURUM ŞEMSETTİN GÜNAY … YAZDI
 • KONDA YA GÖRE ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLİYOR
  KONDA YA GÖRE ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLİYOR
 • İNCE HATAY MİTİNGİNDEN MEMNUN
  İNCE HATAY MİTİNGİNDEN MEMNUN
 • MUHARREM İNCE’NİN HATAY  MİTİNGİ ÜZERİNE… FERİT LİF …YAZDI…
  MUHARREM İNCE’NİN HATAY  MİTİNGİ ÜZERİNE… FERİT LİF …YAZDI…
 • SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ  BAŞKAN NEHİR’E YAPILAN SALDIRIYI KINADI
  SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ  BAŞKAN NEHİR’E YAPILAN SALDIRIYI KINADI
 • GÜZELMANSUR MUHARREM İNCE’NİN BAĞIŞ KAMPANYASINA KATILDI.
  GÜZELMANSUR MUHARREM İNCE’NİN BAĞIŞ KAMPANYASINA KATILDI.
 • Samandağ’da CHP’li başkana Çirkin  saldırı
  Samandağ’da CHP’li başkana Çirkin  saldırı
 • İNCE HATAY’A  GELİYOR
  İNCE HATAY’A  GELİYOR
 • HATAY GAZETECİLER CEMİYETİ (HGC )KİMLERİN OYUNUNA GELİYOR. FERİT LİF…YAZDI…
  HATAY GAZETECİLER CEMİYETİ (HGC )KİMLERİN OYUNUNA GELİYOR. FERİT LİF…YAZDI…
Hatay Denge Gazetesi
Hatay’da 1 Milyon 41 Bin Seçmen Oy Kullanacak
Hatay’da 1 Milyon 41 Bin Seçmen Oy Kullanacak

Yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği...

KONDA YA GÖRE ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLİYOR
KONDA YA GÖRE ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLİYOR

Türkiye’nin güvenilir kamuoyu araştırma şirketlerinden KONDA,...

İNCE HATAY MİTİNGİNDEN MEMNUN
İNCE HATAY MİTİNGİNDEN MEMNUN

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce,...

MUHARREM İNCE’NİN HATAY  MİTİNGİ ÜZERİNE… FERİT LİF …YAZDI…
MUHARREM İNCE’NİN HATAY  MİTİNGİ ÜZERİNE… FERİT LİF …YAZDI…

CHP’in Cumhurbaşkanı aday’I         Muharrem...

SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ  BAŞKAN NEHİR’E YAPILAN SALDIRIYI KINADI
SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ  BAŞKAN NEHİR’E YAPILAN SALDIRIYI KINADI

Samandağ Belediye meclis üyeleri Samandağ...

GÜZELMANSUR MUHARREM İNCE’NİN BAĞIŞ KAMPANYASINA KATILDI.
GÜZELMANSUR MUHARREM İNCE’NİN BAĞIŞ KAMPANYASINA KATILDI.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı...

Samandağ’da CHP’li başkana Çirkin  saldırı
Samandağ’da CHP’li başkana Çirkin  saldırı

Samandağ Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Mithat...

İNCE HATAY’A  GELİYOR
İNCE HATAY’A  GELİYOR

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı...

http://www.hataydenge.com/wp-content/uploads/2017/07/kandil-otomotiv.gif
Berat Gecesi Duası
F. Arzu YALÇIN F. Arzu YALÇIN f.arzuyalcin@gmail.com

Berat Gecesi Duası

 

 

Selam olsun Allah ve Resulünün yoluna Gönül verenlere! Selam olsun bu gecenin sevinciyle huzura koşanlara!

 

Gelin hep birlikte  el açalım, peygamberlerin dualarıyla  Allah’a yalvaralım, İnşallah gecenin  sonunda beratı verilenlerden olalım.. Bu seneden, gelecek seneye kadar meydana gelecek olayların hepsi ayrı ayrı melekler tarafından defterlere yazıldığı, Rızıklar, eceller, zenginlik, fakirlik, ölümler, doğumlar hep bu esnada kaydedildiği, O yılki hacıların sayısı bile belirlendiği, herkesin ve her-şeyin o sene içindeki mukadderatının kaydedildiği bu mübarek berat gecesinde huzuruna geldik. Senin karşında divan durarak ellerimizi açıyor ve yalvarıyoruz!

 

Ey şahdamarından daha yakın olan! Gizli ve açık olanı gönüllerden geçeni bilen Allah’ım! Mübarek berat gecesinde , günahlarımızla kusurlarımızla tövbelerimizle istiğfarlarımızla, okuduğumuz surelerimizle, kıldığımız namazla, zikir, salavatlarımızla açtık ellerimizi , senin yüceliğin merhametin rahmetin karşısında tüm acziyetimizle ; boynumuz bükük gözlerimiz yaşlı, yüreklerimiz yaralı kapına geldik!

“ALLAH’IM, ŞAYET İSMİMİZİ SAÎDLER DEFTERİNE YAZDIYSAN, ORADA SABİT KIL. ŞAYET İSMİMİZİ ŞAKİLER DEFTERİNE YAZDIYSAN ORADAN SİL. ÇÜNKÜ SEN BUYURDUN Kİ, ‘ALLAH DİLEDİĞİNİ SİLER YOK EDER, DİLEDİĞİNİ DE SABİT BIRAKIR, LEVH-İ MAHFUZ ONUN KATINDADIR.”

 

“Rahman ve rahim olan ALLAH’ın adı ile…. Ey ihsan sahibi olan, kendisine ihsanda bulunulmayan, hep kendisi ihsan eden, Ey azamet ve ikram sahibi, iyilik ve nimet verme sahibi olan ALLAH’ım! Ey sığınanların destekçisi, himaye isteyenlerin koruyucusu ve korkanların güvencesi ALLAH’ım! Senden başka ilah yoktur. Ey ALLAH’ım! Eğer senin katındaki ana kitapta beni şaki, bedbaht veya mahrum bırakılmış veya kovulmuş veya rızkı kısılmış olarak yazmış isen; Ey ALLAH’ım! Benim bedbahtlığımı, mahrum bırakılmışlığımı, kovulmuşluğumu ve rızkımın kısıtlı olmasını Fazlı kereminle sil. Ve beni katındaki ana kitapta said, mutlu, bahtiyar, rızkı bol ve hayırlara muvaffak kılınmış olarak sabit kıl. Çünkü sen, senin tarafından gönderilmiş olan peygamberinin dilinde indirilen kitabında: “ALLAH dilediğini siler, dilediğini sabit kılar, kitabın aslı, Levh-i mahfuz O’nun katındadır.” buyurdun, ve bu senin sözün haktır, gerçektir. Ey ALLAH’ım! Her hikmetli işin ayırt edildiği ve sıkı tutulduğu, sağlamlaştırıldığı çok değerli Şaban ayının yarısı, Berat gecesindeki en büyük tecelli ile dua ediyoruz. Bizim bildiğimiz-bilmediğimiz ve senin en iyi bildiğin bütün belaları bizden uzak eyle, kaldır. Muhakkak Sen en azizsin, en çok ikram sahibisin. ALLAH’ın salat ve selamı Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimize, O’nun aile efradına, ashabına, evladına ve hanımlarına olsun.

 

Meleklerin saf safyer yüzüne indiği bu gecede ; “AF İSTEYEN YOK MU, AFFEDEYİM. RIZIK İSTEYEN YOK MU, RIZIK VEREYİM. DERTLİ YOK MU, SIHHAT, AFİYET VEREYİM. NE İSTEYEN VARSA İSTESİN, VEREYİM.” Diye sorduğun bu gecede bizde sana Peygamberlerinin dualarıyla yalvarıyoruz:

Allah’ım Kelb kabilesinin koyunlarının tüyleri sayısınca günahkârın affedileceği bu mukaddes berat gecesinde bizleri de bağışla!  Allah’ım Adem (a.s) duasıyla yalvarıyorum, ”Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize rahmetinle muamele etmezsen muhakkak ziyana uğrayacaklardan oluruz” bizimde günahlarımızı  affet kusurlarımızı ört.

 

Allah’ım Yunus (a.s) karanlıklardan aydınlığa çıkardığın gibi bizi de  sıkıntılarımızdan kurtar feraha çıkar!

 

İsa (a.s)’ın, Allah’ım “Bizi rızıklandır, Sen rızık vericilerin en hayırlısısın” demişti. Bizde sana yalvarıyor ve hayırlı rızık ve zenginlik, verdiğin zenginlikten de senin yolunda harcamayı diliyoruz.  Gönüllerimiz hasret ateşiyle yanarken, Yakup (a.s) gibi hüznümüzü kederimizi sana arz ediyor hasretini çektiğimize kavuşmak istiyoruz.!

 

Hz. Eyyüp’ün (a.s)’ın duasını katıyoruz dualarımıza, “ Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. , bizede merhamet et” hastalarımıza şifa dertlerimize deva  istiyoruz.

Yusuf (a.s) dualarını katıyoruz dualarımıza ve yalvarıyoruz;

 

“Ey her belayı kaldıran, her duayı kabul eden, kırık kalpleri sarıp, onları iyileştiren, her zorluğu kolaylaştıran ve her mazlumun sahibi ve yalnızların teselli edicisi, Ey kendisinden başka ilah olmayan, bizi  sıkıntılarımızdan kurtarmanı, bunun için bana bir çıkış yolu göstermeni, muhabbetini kalbime koyarak, böylelikle kalbimde senden başka hiç bir düşünceye yer kalmamasını ve senden başka zikir olmamasına, her türlü musibetten dolayı bizleri muhafaza etmeni, bize merhametin ile muamele etmeni senden niyaz ediyoruz. “

Allah’ım Efendimiz (s.a.v) ‘in senden korunmayı dilediği şeylerden bizleri de koru, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in senden nasip etmeyi dilediği şeyleri bizlere de nasip eyle!

“Allah’ım! Kuşkusuz ben senden iffet; dünyamda, dinimde, ailemde ve malımda afiyet isterim. Allah’ım! Kusurumu ört, korkumu gider ve beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden muhafaza eyle! Yerin altından, göklerin üstünden gelecek her türlü bela sıkıntı ve  suikaste uğramaktan sana sığınırım.”

 

Allah’ım ülkemizi, devletmizi, milletimizi  koru, Devletimizi güçlü,  şanlı bayrağımızı payidar askerimizi muzaffer eyle!

Allah Allah diyerek sana açılan ellerimizi huzurunda boş çevirme YA RABBİ. Hepimizin dilek ve dualarını Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) efendimizin hürmetine erenler evliyalar şehitler hürmetine sana yalvaran yaralı gönüller hürmetine arşı alanın altına yazılan isimler hürmetine kürsünün üzerine yazılan isimler hürmetine kabul eyle ve bize kaderi güzel yazılan, beratı verilen kullarından eyle Allah’ım. Amin.   SübhaneRabbikeRabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve SelamünAlelMürselinVelhamdülillahiRabbilAlemin. El Fatiha. Efendimize SelavatAllahummesalli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim .

 

 


F. Arzu YALÇIN » Yazarın Diğer Yazıları

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa