hit
hit
 • CHP KURULTAYINA DOĞRU…                                                                                               FERİT LİF..Yazdı
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…                                                                                               FERİT LİF..Yazdı
 • CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA
  CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA
 • REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI
  REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI
 • HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI
  HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI
 • AK PARTİ KIRIKHAN VE HASSA İLÇE BAŞKANLARI BELİRLENDİ
  AK PARTİ KIRIKHAN VE HASSA İLÇE BAŞKANLARI BELİRLENDİ
 • YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…                                                                            Ferit LİF – Yazdı
  YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…                                                                            Ferit LİF – Yazdı
 • HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI
  HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI
 • SAMANDAĞDA RES ELSENİ ÇOŞKUSU
  SAMANDAĞDA RES ELSENİ ÇOŞKUSU
 • TÜRKİYE SİYASETİ 2019 BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE  KİLİTLENDİ.                                                                                                  FERİT LİF …
  TÜRKİYE SİYASETİ 2019 BAŞKANLIK SEÇİMLERİNE  KİLİTLENDİ.                                                                                                  FERİT LİF …
 • GÜZELMANSUR PLAKET ALMAYI REDETTİ
  GÜZELMANSUR PLAKET ALMAYI REDETTİ
Hatay Denge Gazetesi
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…
  CHP KURULTAYINA DOĞRU…

CHP KURULTAYINA DOĞRU… FERİT LİF..Yazdı...

CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA
CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ REYHANLIDA

Bölücü terör örgütünün Reyhanlı ilçesine...

REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI
REYHANLIYA RÖKETLİ SALDIRI 1 ÖLÜ 30 YARALI

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlatıldığı Suriye’nin...

HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI
HATAY DA FETÖ/ PDY SANIKLARINA CEZA YAĞDI

Hatay’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet...

YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…
YEREL SEÇİMLERE DOĞRU…

  YEREL SEÇİMLERE DOĞRU… Ferit...

HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI
HATAY CHP İL YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜŞÜMÜ YAPTI

CHP Hatay İl Yönetimi Organ...

Günceli yazmak
Günceli yazmak

                                          Günceli yazmak Sözün ve...

http://www.hataydenge.com/wp-content/uploads/2017/07/kandil-otomotiv.gif
Berat Gecesi Duası
F. Arzu YALÇIN F. Arzu YALÇIN f.arzuyalcin@gmail.com

Berat Gecesi Duası

 

 

Selam olsun Allah ve Resulünün yoluna Gönül verenlere! Selam olsun bu gecenin sevinciyle huzura koşanlara!

 

Gelin hep birlikte  el açalım, peygamberlerin dualarıyla  Allah’a yalvaralım, İnşallah gecenin  sonunda beratı verilenlerden olalım.. Bu seneden, gelecek seneye kadar meydana gelecek olayların hepsi ayrı ayrı melekler tarafından defterlere yazıldığı, Rızıklar, eceller, zenginlik, fakirlik, ölümler, doğumlar hep bu esnada kaydedildiği, O yılki hacıların sayısı bile belirlendiği, herkesin ve her-şeyin o sene içindeki mukadderatının kaydedildiği bu mübarek berat gecesinde huzuruna geldik. Senin karşında divan durarak ellerimizi açıyor ve yalvarıyoruz!

 

Ey şahdamarından daha yakın olan! Gizli ve açık olanı gönüllerden geçeni bilen Allah’ım! Mübarek berat gecesinde , günahlarımızla kusurlarımızla tövbelerimizle istiğfarlarımızla, okuduğumuz surelerimizle, kıldığımız namazla, zikir, salavatlarımızla açtık ellerimizi , senin yüceliğin merhametin rahmetin karşısında tüm acziyetimizle ; boynumuz bükük gözlerimiz yaşlı, yüreklerimiz yaralı kapına geldik!

“ALLAH’IM, ŞAYET İSMİMİZİ SAÎDLER DEFTERİNE YAZDIYSAN, ORADA SABİT KIL. ŞAYET İSMİMİZİ ŞAKİLER DEFTERİNE YAZDIYSAN ORADAN SİL. ÇÜNKÜ SEN BUYURDUN Kİ, ‘ALLAH DİLEDİĞİNİ SİLER YOK EDER, DİLEDİĞİNİ DE SABİT BIRAKIR, LEVH-İ MAHFUZ ONUN KATINDADIR.”

 

“Rahman ve rahim olan ALLAH’ın adı ile…. Ey ihsan sahibi olan, kendisine ihsanda bulunulmayan, hep kendisi ihsan eden, Ey azamet ve ikram sahibi, iyilik ve nimet verme sahibi olan ALLAH’ım! Ey sığınanların destekçisi, himaye isteyenlerin koruyucusu ve korkanların güvencesi ALLAH’ım! Senden başka ilah yoktur. Ey ALLAH’ım! Eğer senin katındaki ana kitapta beni şaki, bedbaht veya mahrum bırakılmış veya kovulmuş veya rızkı kısılmış olarak yazmış isen; Ey ALLAH’ım! Benim bedbahtlığımı, mahrum bırakılmışlığımı, kovulmuşluğumu ve rızkımın kısıtlı olmasını Fazlı kereminle sil. Ve beni katındaki ana kitapta said, mutlu, bahtiyar, rızkı bol ve hayırlara muvaffak kılınmış olarak sabit kıl. Çünkü sen, senin tarafından gönderilmiş olan peygamberinin dilinde indirilen kitabında: “ALLAH dilediğini siler, dilediğini sabit kılar, kitabın aslı, Levh-i mahfuz O’nun katındadır.” buyurdun, ve bu senin sözün haktır, gerçektir. Ey ALLAH’ım! Her hikmetli işin ayırt edildiği ve sıkı tutulduğu, sağlamlaştırıldığı çok değerli Şaban ayının yarısı, Berat gecesindeki en büyük tecelli ile dua ediyoruz. Bizim bildiğimiz-bilmediğimiz ve senin en iyi bildiğin bütün belaları bizden uzak eyle, kaldır. Muhakkak Sen en azizsin, en çok ikram sahibisin. ALLAH’ın salat ve selamı Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimize, O’nun aile efradına, ashabına, evladına ve hanımlarına olsun.

 

Meleklerin saf safyer yüzüne indiği bu gecede ; “AF İSTEYEN YOK MU, AFFEDEYİM. RIZIK İSTEYEN YOK MU, RIZIK VEREYİM. DERTLİ YOK MU, SIHHAT, AFİYET VEREYİM. NE İSTEYEN VARSA İSTESİN, VEREYİM.” Diye sorduğun bu gecede bizde sana Peygamberlerinin dualarıyla yalvarıyoruz:

Allah’ım Kelb kabilesinin koyunlarının tüyleri sayısınca günahkârın affedileceği bu mukaddes berat gecesinde bizleri de bağışla!  Allah’ım Adem (a.s) duasıyla yalvarıyorum, ”Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize rahmetinle muamele etmezsen muhakkak ziyana uğrayacaklardan oluruz” bizimde günahlarımızı  affet kusurlarımızı ört.

 

Allah’ım Yunus (a.s) karanlıklardan aydınlığa çıkardığın gibi bizi de  sıkıntılarımızdan kurtar feraha çıkar!

 

İsa (a.s)’ın, Allah’ım “Bizi rızıklandır, Sen rızık vericilerin en hayırlısısın” demişti. Bizde sana yalvarıyor ve hayırlı rızık ve zenginlik, verdiğin zenginlikten de senin yolunda harcamayı diliyoruz.  Gönüllerimiz hasret ateşiyle yanarken, Yakup (a.s) gibi hüznümüzü kederimizi sana arz ediyor hasretini çektiğimize kavuşmak istiyoruz.!

 

Hz. Eyyüp’ün (a.s)’ın duasını katıyoruz dualarımıza, “ Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. , bizede merhamet et” hastalarımıza şifa dertlerimize deva  istiyoruz.

Yusuf (a.s) dualarını katıyoruz dualarımıza ve yalvarıyoruz;

 

“Ey her belayı kaldıran, her duayı kabul eden, kırık kalpleri sarıp, onları iyileştiren, her zorluğu kolaylaştıran ve her mazlumun sahibi ve yalnızların teselli edicisi, Ey kendisinden başka ilah olmayan, bizi  sıkıntılarımızdan kurtarmanı, bunun için bana bir çıkış yolu göstermeni, muhabbetini kalbime koyarak, böylelikle kalbimde senden başka hiç bir düşünceye yer kalmamasını ve senden başka zikir olmamasına, her türlü musibetten dolayı bizleri muhafaza etmeni, bize merhametin ile muamele etmeni senden niyaz ediyoruz. “

Allah’ım Efendimiz (s.a.v) ‘in senden korunmayı dilediği şeylerden bizleri de koru, Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in senden nasip etmeyi dilediği şeyleri bizlere de nasip eyle!

“Allah’ım! Kuşkusuz ben senden iffet; dünyamda, dinimde, ailemde ve malımda afiyet isterim. Allah’ım! Kusurumu ört, korkumu gider ve beni önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan ve üstümden muhafaza eyle! Yerin altından, göklerin üstünden gelecek her türlü bela sıkıntı ve  suikaste uğramaktan sana sığınırım.”

 

Allah’ım ülkemizi, devletmizi, milletimizi  koru, Devletimizi güçlü,  şanlı bayrağımızı payidar askerimizi muzaffer eyle!

Allah Allah diyerek sana açılan ellerimizi huzurunda boş çevirme YA RABBİ. Hepimizin dilek ve dualarını Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) efendimizin hürmetine erenler evliyalar şehitler hürmetine sana yalvaran yaralı gönüller hürmetine arşı alanın altına yazılan isimler hürmetine kürsünün üzerine yazılan isimler hürmetine kabul eyle ve bize kaderi güzel yazılan, beratı verilen kullarından eyle Allah’ım. Amin.   SübhaneRabbikeRabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve SelamünAlelMürselinVelhamdülillahiRabbilAlemin. El Fatiha. Efendimize SelavatAllahummesalli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim .

 

 


F. Arzu YALÇIN » Yazarın Diğer Yazıları

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa