hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN YAMAN DEMOKRASİ BULVARI’NIN KONUĞU OLDU

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; HRT AKDENİZ’de Ali Yolcu’nun hazırlayıp sunduğu “Demokrasi Bulvarı” adlı programın konuğu oldu.

2 saate yakın süren programda Defne’de start alan üst yapı çalışmaları, devam eden hizmetler ve yeni projeler konuşuldu.

YAMAN: “ULAŞIM AĞINA TÜM İLÇELERDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.”

Üst yapı yapma iznini; Alt Yapı Koordinasyon Kurulundan, yaklaşık 1 ay kadar önce aldıklarını dile getiren Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; alt yapı hizmetlerinin tamamlandığı bölgelerde sıcak asfalta başladıklarını ifade etti.

İlk çalışmalarını Sümerler Mahallesi’nde gerçekleştirdikleri bilgisini veren Başkan Yaman; “ Kentin bütün ana arterlerini, ciddi trafiği olan bölgeleri programa aldık. Hepsi sırasıyla asfaltlanacak.  Hedefimiz, asfalt çalışmalarının akabinde kaldırımıyla, refüjüyle, aydınlatmasıyla yüksek standartlarda bir ulaşım ağı sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Defne’nin; yüzölçümü bakımından en küçük, nüfus olarak ise en yoğun ilçe olarak ulaşım ağı ve trafik düzenlemesine  tüm ilçelerden daha çok ihtiyaçları olduğuna dikkati çeken Yaman, asfalt öncesi zemin düzeltme çalışmalarının sürdüğü bu günlerde işleri hızlandırmak adına firmaların yanında kendi ekiplerince de dört koldan çalışıldığını dile getirdi.

DEFNE EVLERİ’NİN İLK AYAĞI AKDENİZ MAHALLESİ

Ali Yolcu’nun, ilk örneği Akdeniz Mahallesi’nde yapılan “Defne Evleri” projesinin genel amacının ne olduğu sorusunu yanıtlayan Başkan Yaman; “Defne Evleri projemizi başlangıç olarak 7 mahallemizde gerçekleştireceğiz. Uygun yer olduğu sürece bu projemizi tüm mahallelerimize yaymak istiyoruz. Kullanımını mahallelinin isteğine bırakacağımız, kültürel ve sanatsal etkinliklerden, müzikal faaliyetlere kadar her türlü sosyal ihtiyaca hizmet edecek olan Defne evlerimizde vatandaşlarımızın serbestçe yararlanabileceği mahalle kütüphanesi de yer alacak.” sözlerine yer verdi.

YAMAN: “BAŞIMIZA TATLI BİR BELA ALDIK”

Başkan Yaman’ın çocuklara ve gençlere yönelik açtığı yüzme- futbol kursları ve gerçekleşen mahalle şenlikleri ile görüşlerinin ne olduğu sorusuna tebessümle cevap veren Yaman: “Başımıza çok tatlı bir bela aldık. Yaz kurslarımızla,çocuk şenliklerimizle ve Gençlik Kültür Sanat Evi’mizle binlerce çocuk ve gencimizi mutlu ettiğimizi düşünüyoruz. Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeleriyle motive olduğumuz çalışmalarımız, bundan böyle her sene gerçekleşecektir.” dedi.

YAMAN: “YATIRIMIMIZI VATANDAŞIMIZA YAPIYORUZ”

Defne Belediyesi’nin,  “Evde Temizlik” hizmetlerinin takdirle karşılandığından söz edenYolcu’ya, ihtiyacı olan her vatandaşa hizmet verdiklerini söyleyen Yaman,  vatandaşların bu konuda duyarlı olduklarını ve gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet götürülmesi konusunda hem fikir olduklarını ifade etti.

Defneliler için Spor Kompleksi, 1.lig Statüsünde Futbol Sahası, Kültür Merkezi gibi projeleri olduğundan söz eden Başkan Yaman, 2018 yılının Defne için yatırım yılı olacağını söyledi.

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa