hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ’IN HATAY SİYASETİ HIZLA DEĞER KAYBEDİYOR… FERİT LİF … YAZDI.

Hatay Büyükşehir Belediye  Başkanı Lütfü Savaş’ın 2014 yılında nasıl seçildiğini hatırlayanlar mutlaka bilir.AK Partiden gelip CHP adayı oldu ve Sadullah Ergin gibi bakanlık yapmış bir insanı sandıkta mağlup etti.

Lütfü Savaş seçimi kazandı diye sevinen binlerce Alevi kökenli seçmen müthiş sevinç çığlıkları atıyordu.Ama zaman ilerledikçe bu sevinç çığlıkları yavaş yavaş hüzne ve hatta (keşke elim kırılsaydı da bu adama oy vermeseydim ) şeklinde tezahür etmeye başladı.Çünkü Başkan Savaş oylarını aldığı 280 bine yakın Alevi kökenli seçmenle resmen dalga geçmeye  başlamıştı.Büyük Şehir kadrolaşması MHP ve AK PARTİ kökenli insanlarla dolduruldu.Beş bine yakın personelin yaklaşık yüzde onu CHP ve Alevi kesimlerden oluşturuldu.

Halbuki Lütfü Savaş MKÜ de görev yaptığı dönemde Alevileri solcuları ve Kürt  kökenli öğretim üyelerini fişlediği şenlideki iddialar ulusal basına yansımıştı.Lütfü Savaş bu iddialardan nasıl beraat ettiği bu gün bile meçhul.

Alevi kökenli CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Lütfü Savaş’ı AK Partiden alıp CHP adayı yapınca, büyük çoğunluğu balık hafızalı Alevi seçmen  Lütfü Savaş’a yönelik bu iddiaları çok çabuk unuttu ve “MAL BULMUŞ MAĞRİBİ GİBİ “ Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı Lütfü Savaş’a dört elle sarıldı.Daha sonra Ekmelldein İhasanoğluna sarıldıkları gibi.

Ama bir iddia daha varki çok vahim.Kemal Kılıçdaroğlu’na Lütfü Savaş’ı aday yap şeklinde yutturan pensılvalyaya dayanan karanlık güçler var.Bu iddialar Hatay Kamuoyunda bu günde tartışılıyor.2014 yerel seçimlerinde FETÖ elemanlarının Başkan Savaş’a destek verdiklerini dünya alem biliyor.Hatay da ADLİYE imamı olarak bilinen ve bu gün  kaçak olarak aranan Muhammet Çakır ile Lütfü Savaş’ın   yakın dostluğu ve seçim sürecinde yaptıkları işbirliğini bilmeyen yoktur.

Başkan Savaş bu süreçte en yüksek oy aldığı Defne ,Samandağ ve Arsuz ilçelerinde seçmen bazındaki prestiji yerlerde sürünüyor.Çünkü bu üç ilçeyi bilerek belediyenin hizmetlerinden yoksun bıraktı.İnanın yarın Lütfü Savaş başkanlık görevinden alınsın (zaten başlamış bir yargı süreci var)arkasından teneke çalacak kendisine oy vermiş binlerce alevi seçmen var. Ama bu üç ilçede Lütfü Savaş’a yağdanlık ve zübüklük yapan çevrelerde var.Bunların ya kendileri yada çocukları Büyükşehirde işe alındıkları için Başkan Savaş’a adeta sıfır asit yağdanlık yapıyorlar.Ama toplumun gözünde bunların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

Başkan Savaş Hatay Büyükşehir Belediyesini CACAOLA REKLAMINDA söylendiği gibi, aile boyu şeklinde yönetiyor.Belediye de çalışan Kardeşler ,yeğenler ,yengeler daire müdürlerine adeta emir yağdırıyor.Birde bu aile efradı dışarıda kurdukları şirketlerle HBB yi yasalara uygun şekilde doğrudan temin yöntemi ile istedikleri gibi EMİYORLAR.

Bu gün bu insanların çoğu birkaç daire yada  birkaç lüks araba sahibi olmuş durumdalar.Bu konuda yakalarında CUMHURİYET SAVCISI yazan insanları göreve çağırmaktan başka elimizden bir şey gelmiyor MAALESEF……

Yazdığım bu gerçekleri inanın bana sözde solcu gibi geçinen Antakya ,Özyurt, Asi ,Atayurt gibi gazeteler bu gerçekleri benden çok daha biliyor.Ama bu gazetelerde bu konularda tek satır okuyamazsınız.Sizinde bildiğiniz nedenlerle HEPSİ DUT YEMİŞ BÜLBÜLE Dönmüş durumdalar.HRT TELEVİZYONUNU VE DEMOKRASI DUVARI( PARDON BULVARI) ŞEKLİNDE yayın yapanlar bu konuda Lütfü Savaş’a karşı tek bir söz  söyleyemezler….BU GERÇEĞİ HERKES BÖYLE BİLSİN….

Sağ yelpazede  AK Partiden beslenmelerine rağmen Başkan Savaş’a yağdanlık  adı altında  gazetecilik yapan TRUVA ATLARINI daha önceki yazımda sizlere deşifre etmiştim .Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa