hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ’IN AK PARTİDEKİ TRUVA ATLARI… FERİT LİF … YAZDI…

BAŞKAN SAVAŞ’IN AK PARTİDEKİ TRUVA ATLARI…

FERİT LİF … YAZDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş eski partisi Hatay AK Partide ciddi anlamda “TRUVA ATLARININ “ olduğunu çok iyi biliyorum.

Başkan Savaş AK Partide kiraladığı bu TRUVA ATLARINI çok güzel  şekilde kullanıyor.Bunların birkaç tanesi yeni yetme gazetecidir. Bunlar AK Partide adeta militan kesilir ama manşetlerinde Başkan Savaş’a övgüler yağdırırlar.Hatta bazen Başkan Savaş’ı eleştiren gazetecileri ve siyasetçileri manşetlerine taşıyarak Başkan Savaş’a tetikçilik yaparlar. Bunlardan Birisi sahte bilgisayar rakamlarıyla haber sitesinin bir dakika içersinde otuz –kır bin kişi tarafından okunduğu yalanı ile kamuoyunu ciddi anlamda kandırıyor.Türkiyenin en çok okunan gazetesinde bile, bir haber bir dakika içerisinde otuz –kırk bin kişinin  okunmadığını çok iyi biliyoruz.Ama ben şimdi arkadaşımızı rencide etmemek için sitesinin adını ve ismini vermek istemiyorum.Birde uğur adında çok zeki bir gazetci arkadaşımız daha var .Evlere şenlik AK Partide aktif MHP de süper aktif AMA BAŞKAN SAVAŞ’IN İNANILMAZ YAĞCISI …..

Başkan Savaş’a siyasi anlamda TRUVA ATLIIĞI yapan AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri de var.Hatta bu meclis üyeleri hakkında, Hatay AK parti bir ara disiplin süreci başlatmak istedi ama nedense bazı çevreler bu disiplin sürecini örtbas etmeği başardı.Hatta BU TRUVA atlarının Başkan Savaş’ı AK Partiye tekrar transfer etmek için çok yoğun bir çaba harcadıklarını da biliyorum.Bu Truva atlarının bir kısmı Hatay AK Partide geçmişte yöneticilik yapmış insanlardan oluştuğunu biliyoruz.Şimdi buradan, bu meclis üyelerinin ve eski AK Parti yöneticilerinin isimlerini tekrar sıralama gereği duymuyorum…Çünkü Hatay kamuoyu sanırım bu isimlerin kimler olduğunu çok iyi biliyor.

Gelelim Başkan Savaş’a TRUVA ATI görevini fiilen üstlenmiş görünen ve zaten bu işlerini gizleme gereği bile duymadan yapan yeni yetme gazetecilere.

Bunların başında Hatay AK partide ciddi anlamda saygınlığı bulunan İsmail Saraç geliyor.İsmail Saraç FETÖ davasından birkaç  ay cezaevinde yatmış, zulasında FETÖ ŞİFRESİ olarak kabul edilen bir dolar bulunmuş ünlü şanlı bir gazeteci.

Bu arkadaşımız Başkan Savaş’a duygusal iletişim karşılığı yağdanlık,yapabilir,hatta Zübüklükte  yapabilir.Bunlara hiçbir diyeceğim olmaz.

Ama Başkan Savaş’ı yerli yerinde eleştiren benim gibi gazetecileri ve siyaset erbabını kamuoyunun gözünden düşürmek için, sahip olduğu gazeteyi araç olarak kullanmaya kalkışır ve bu insanların haysiyetini ve onurlarını rencide etmek için, gazetesini makineli tüfek gibi kullanmaya kalkışırsa bizde gereken cevabı veririz.

Bu gerçeği herkes böyle bilsin.

Başkan Savaş’ın en AK Patideki önemli Truva atlarından biri olan İsmail Saraç, Bu günkü gazetesinde eski Hatay CHP il başkanlarından Hüseyin ATA Kaşgöz’ü hedef tahtasına koydu. Hüseyin Ata Kaşgöz HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı elinde bulunan bilgi ve belgeler ışığında Hatay valiliğine resmen şikayet etmiş bir insan.

Kaşgöz’ün şikayeti üzerine Hatay valiliği aylar süren bir araştırma yapıyor ve sonra bu dosyayı Hatay Cumhuriyet savcılığına teslim ediyor.Henüz iddianamesi kamuoyuna yansımamış bu davanın eylül ayında açılması bekleniyor.Hatta içişleri bankalığından Başkan Savaş’ın yargılanması için izin talebinde bulunulduğunu biliyorum.

İsmail Saraç dünkü gazetesinde Hüseyin Ata kaşgö’ü hedef tahtasına koymaya çalışmasının nedeni, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın içine düşeceği çıkmazın korkusunun çok açık bir yansıması olarak değerlendiriyorum. Çünkü Başkan Savaş’ın haberi olmadan bu haberin kaleme alındığını düşünmüyorum

Çünkü Hüseyin Ata Kaşgöz’ün elinde bulunan dosyalar sadece HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı değil, değim yerindeyse bir bakanı koltuğundan edecek nitelikte belgelerdir.Yargının bu dosyalar karşısında vereceği kararı bir gazeteci olarak gerçekten merakla bekliyorum.

Başta İsmail Saraç olmak üzere bu konuda belge ve bilgi isteyen hangi gazeteci olursa olsun bu bilgi ve belgeleri onlarla paylaşmaya hazırım.

Ve son bir not Hüseyin Ata Kaşgöz önümüzdeki birkaç gün içersinde HBB de kurulan ALTIN BORSASINI adli mercilere taşımaya hazırlanıyor.Yakında bu bomba haber  kamuoyunda patlayacak.İsamail Saraç gibi Lütfü Savaş’a yağdanlık yapan çömez gazeteciler bu konuda neler yazacaklar heyecanla bekliyorum.

VE SON BİR NOTTA..AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI SAYIN İBRAHİM GÜLER’E .SAYIN BAŞKAN ÇEVRENDE bulunan LÜTFÜ SAVAŞIN TRUVA ATLARINI LÜTFEN PARTİDEN UZAKLAŞTIR.zaten ilk görüşmemizde bunların isimlerini size tek tek vereceğim.SAYGIALRIMLABenzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa