hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ  YELKENLERİ SUYA İNDİRMİŞ GÖRÜNÜYOR….                                                                               FERİT LİF.. Yazdı …

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın  “eksantrik Siyaseti’nin “ sonuna doğru geliyoruz galiba….

Başkan Savaş  dört yıla yakın bir süre içersinde, hep AK Partiden tekrar ikbal  beklediğini sadece ben değil ,Antakya da siyaseti yakından takip eden herkes çok biliyor… Ama kısa bir süre önce bazı derin güçler, son kez Başkan Savaş’a AK Partiye geri dön teklifinde bulundular.Ama Başkan Savaş bu teklifi  “ Beni Büyükşehir adayı yaparsanız gelirim şeklinde yanıtlayınca “ Bazı güçler Başkan Savaş’ın “bu adam artık işimize yaramaz “ şeklinde Saraya’a rapor verdiklerini biliyorum.

Başkan Savaş bu gün Samandağ Mağaracık mahallesinde bir taziye evinin açılış töreninde çok ciddi bir konuşma yaptı.Ve şöyle bir iddiada bulundu .Hatay Büyükşehir  seçimleri üzerine yapılan anketlerde AK Parti adaylarının toplamı yüzde 35 görünüyor.Gerisini söylemedi ama  doğrusunu buradan ben söylüyorum “BENİM HATAY DA OYUM % 65 GÖRÜNÜYOR DEMEK İSTEDİ.Bu konuşmayı dinleyen kaç kişi bu gerçeği anladı bilemiyorum ama Başkan Savaş bu gün Samandağ da özellikle  bu iddiayı dile getirdi.

Başkan Savaş bu gün Samandağ Mağaracık mahallesinde  bir taziye evinin açılış töreninde yaptığı konuşmada oldukça iddialı bir konuşma yapıyor.Ama Başkan bu iddialı konuşmasını yapmadan bir gün önce KÜS OLDUĞU CHP İL BİNASINA GİDİYOR VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİEYE MECLSİNİN GRUP TOPLANTISINA KATILIYOR.Üstelik İl Başkanı Servet Mullaoğlu ile şakalaşıyor.Ve ertesi gün İl Başkanı Servet Mullaoğlunu yanına alarak Mağaracık ta taziye evinin açılışını yapıyor.

Burnu havada bir siyasetçi olarak bilinen HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı bu duruma sürükleyen nedenler ne olabilir?

Hatay CHP İL başkanı ve yönetimini kutlamaya gitmeyen Başkan Savaş pazartesi günü apar topar CHP il binasına gidiyor ve meclis grubu toplantısına katılma gereği duyuyor.Nedenini ben çok iyi tahmin ediyorum.

Hatay CHP İL Binasında yapılacak grup   toplantısından iki saat önce, Hatay’ın tecrübeli siyasetçisi Nihat Matkap, yerel basın kuruluşlarına “basın duyurusu adı altında şöyle bir duyuru gönderdi.  Milletvekili olan ve Milletvekilliği yapmış Hilmi Yarayıcı, Mevlut Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem, Haydar Demirtaş, Öner Miski, Kemal Duduoğlu, Turan Hırfanoğlu, Tevfik Bilal, Züheyr Amber, Fuat Çay, Nihat Matkap, Aziz Yazar, Mehmet Ali Ediboğlu, Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl ortak bir görevdaşlik içinde 16 Nisan Pazartesi günü saat 15:00’te CHP il binasında ana kademe ve gençlik kolları yönetim kurullarını kutlamak üzere bir araya gelecek.” Bu çağrının ne anlama geldiğini anlayan Başkan Savaş, bütün programını değiştiriyor bir saat sonra,  il kongresinden bu yana uğramadığı CHP İL BİNASINA KOŞUYOR VE  İL BAŞKANI Servet Mullaoğlu  ile grup toplantısında  fotoğraflar veriyor.         Halbuki Başkan Savaş bu güne kadar  CHP MECLİS  grubunu  HATMEK adlı ikinci adresine çağırırdı.Ne odlu da,  İl Başkanı Servet Mullaoğlu’nun çağrısına uyma gereği duydu ve apar topar CHP il binasına koştu.Bunları elbette önümüzde ki süreçte sorgulayacağız.Ama yeri gelişmişken bir gerçeği ifade etmek istiyorum..

 

 

Bu güne kadar Hatay siyasetinde” ben istediği m atı koştururum “diyen Lütfü Savaş’ın böyle bir şımarık siyaset yapma şansı kalmamıştırrrrrrrrrrrrr.

Bu gerçeği çok rahat bir şekilde ifade ediyorum.Anlayanlar anlamıştır..zatennnn….

Başkan Savaş çevredeki çemberin daraldığını hissedince CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu CHP Hatay il yönetiminden habersiz Hatay’a davet ettiğini çok iyi biliyorum.Bence bu süreçte Başkan Savaş “karaya vurmuş balına “ misali bir siyaset anlayışı sürdürmeye ve kendini kurtarmaya çalışıyor…

Ama öyle sanıyorum ki 19 nisan da, yani bir hafta ya kadar ,Hatay İKİNCİ AĞIR Ceza MAHKEMESİNDE BAŞLAYACAK DAVANIN İLK DURUŞMASINDAN EN AZINDAN HABERDAR OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUM.

Bu Davada Şimdilik Başkan Savaş Yargılanmıyor Hatta iddianamede adı bile geçmiyor ama HATAY BÜYÜKŞEHİRDE ÇALIŞAN 29 KİŞİ YARGIALNIYOR.

HBB de çalışan çok sayıda insanın yargılandığı bu davanın Hatay siyasetinde çok ciddi rol oynayacağını tahmin ediyorum.Ama bağımsız yargıya ve adalete olan saygımızdan dolayı bu davanın içeriyi ile ilgili şimdilik tek satır yazma gereği duymadığımı  açıkça ifade ediyorum.Ama dava başladıktan sonra davanın iddianamesinden ve tanıkların ifadelerinden sizlere mutlaka bu köşeden bilgi vereceğim.

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa