hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ  –  İNDER  İLE  CHP  İÇİN  EL ..ELE… Ferit LİF… YAZDI

Hatay büyükşehir belediye başkanı Lütfü Savaş geçtiğimiz günlerde İNDER olarak bilinen Hatay İnşaatçılar derneği üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi. İNDER üyelerinin büyük çoğunluğu bugüne kadar AK parti saflarında çalışmış olmasından dolayı başkan Savaş ile beraber Antakya CHP belediye başkan adayını belirleme çalışmalarına girmiş olması ve bu haberlerlerin kamu oyuna yansımış olması Hatay ve özellikle Antakya siyaset kulislerinde ciddi dalgalanmalara neden oldu. AK partili mütehahitler başkan Savaş ile anlaştı şeklinde kamu oyuna yansıyan haberler Hatay AK partide ciddi bir rahatsızlık uyandırmış görülüyor, eski AK partili HBB başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay AK partide yapmak istediği bu operasyon Hatay AK partide çok sayıda insanın uykusunu kaçırmış gibi görünüyor.HBB başkanı Lütfü Savaş’ın AK partide, iş dünyasında,siyaset dünyasında ve medya dünyasında AK partide çok sayıda TRUVA atının bulunduğu daha önceki yazılarımızda dile getirmiştik.

İnşaatçı müteahhitlerin’den  oluşan İNDER , CHP Antakya belediye başkanını kendi bünyesinden çıkartma girişimlerine başlamış bulunuyor. Dernek üyelerinin başkan Savaş ile kahvaltı’da buluşmasından sonra yerel basında çıkan haberler üzerine İNDER adına gazetemize gönderilen ve  08 / 10 / 2018 tarihli ASİ gazetesinin manşetten verdiği açıklamaya göre İNDER üyeleri Antakya CHP belediye başkan adayını HBB başkanı Lütfü Savaş ile birlikte belirleme kararı aldıkları anlaşılıyor. Dernek üyeleri adına  gazetemize gönderilen yazılı açıklama’da, başkan Savaş İNDER iş birliğinin resmen yapıldığı açıkça ifade ediliyor. şimdi İNDER ‘in yazılı açıklamasını kamu oyunun dikkatine aynen sunuyoruz. Kim yada kimler tarafından kaleme alındığı bilinmeyen ancak imtiyaz sahipliğini İNDER üyesi Nihat Mazmanoğlu’nun yaptığı ASİ gazetesinde 08 / 10 / 2018 tarihli yayınlanan haberde ortaya koyduğumuz iddialar doğrulanıyor.

CHP’nin, Antakya Belediyesi Adayı İNDER’ üyesi     Nihat Mazmanoğlu’mu ?

İNDER adına yapılan yazılı açıklamada Antakya CHP belediye başkan adayı telafüz edilmez iken İNDER üyelerinin HBB başkanı Lütfü Savaş ile bir araya getirme başarısını gösteren MAZMAN medya patronu Nihat Mazmanoğlu’nun, kendisininde CHP Antakya Belediye başkan adayı olmak istediği siyaset kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Nihat Mazmanoğlu’nun CHP Antakya belediye başkan adayı olması beklenen ve HBB başkanı Lütfü Savaş’ın gözde adayı olan Nihat Tazeaslan’a rakip olmak için HBB başkanı Lütfü Savaş’ı inşaatçılar derneği üyeleri ile bilinçli ve planlı bir şekilde kahvaltılı toplantıda bir araya getirdiği iddia ediliyor.

ŞİMDİ  İNŞAATÇILAR DERNEĞİ ADINA İMZASIZ OLARAK GAZETEMİZE GÖNDERİLEN (YAZILI AÇIKLAMAYI) KAMU OYUNUN BİLGİSİNE SUNUYORUZ.

Hatay ASİ gazetesi ofisinde yazıldığına inandığımız, İNDER adına yapılan yazılı  açıklama aynen şöyle;

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın köklü firmalarından Efe Çelik Kapı’da, İnşaatçılar Derneği (İNDER) Üyeleri ile bir araya geldi. Önemli kararların alındığı toplantıda, Başkan Lütfü Savaş, inşaatçıların kendi başkanlarını kendileri seçecek güce sahip olduğunu ve CHP’nin Antakya Belediyesi Başkan Adayının İNDER’li bir ismin olabilecek güçte olduğunu söyledi.

CHP’NİN ANTAKYA BELEDİYESİ ADAYI İNDER’DEN OLUR MU?

Antakya’da zor şartlarda ilerleyen inşaat sektörünün içerisinde dimdik durabilen önemli isimlerin olduğunu vurgulayan Lütfü Savaş, inşaatçıların Antakya belediye başkan adayını seçebileceklerini ve kamuoyunun da onları gönül rahatlığı ile destekleyebileceğini söyledi. Özellikle İNDER Üyelerinin, Antakya’da tanındık ve saygın simalar olduğuna vurgu yapan Lütfü Savaş, önümüzdeki seçim sürecinde İNDER’de bir hareketlilik yaşanacağını gözler önüne serdi.

İNDER’Lİ BİR ADAY ANTAKYA’YI KÖTÜ YÖNETİMDEN KURTURACAK MI?

AK parti Antakya belediye başkanı İsmail Kimyeci’nin hizmetlerini yeterli bulmayan İNDER üyeleri adına yapılan açıklamada, Antakya’nın kötü yönetildiğini ve bu kötü gidişatın bir an önce son bulması gerektiğini savunan İNDER üyeleri kendi aralarından bir ismi CHP den Antakya belediye başkan adaylığına hazırlamak için HBB başkanı Lütfü Savaş ile hem fikir birliğine vardıkları anlaşılıyor.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa