hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ İLE SERVET MULLAOĞLU ARASINDA BARIŞ RÜZGARLARI MI  ESİYOR….

BAŞKAN SAVAŞ İLE SERVET MULLAOĞLU ARASINDA BARIŞ RÜZGARLARI MI  ESİYOR

FERİT LİF …..YAZDI

Hatay CHP siyaset sürecinde son derece ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bu güne kadar birbirlerini siyaseten linç etme süreci yaşayan HBB Başkanı Lütfü Savaş ile eski CHP Hatay il Başkanı Servet Mullaoğlu arasında barış rüzgarlarının esmeye başladığı   ifade ediliyor. VTR MEDYA haber sitesinde Necdet Sahil bu sabah oldukça ilginç bir makale yayınladı. Servet Mullaoğlu’na yakınlığı ile bilinen Necdet Sahil’in kaleme aldığı makale kısa sürede Hatay siyaset kulislerine bomba gibi düştü.

Yerel seçimlere ve özellikle aday belirleme sürecinde HBB Başkanı Lütfü Savaş ile Servet Mullaoğlu arasında uzun süredir mekik dokuyan bazı insanların  olduğunu biliyorum. Deme ki bu arabuluculuk girişimleri sonuç vermiş olacak ki; Necdet Sahil arkadaşımız bu süreci kamuoyuna duyurma gereği duydu. Son derece samimi bir dille kaleme alınan ve Servet Mullaoğlu ile görüşülerek yazılan makalede, Hatay CHP siyaset süreci açısından son derece olumlu bir bahar havasının estiği anlaşılıyor. Söz konusu makalenin çok kısa sürede binlerce okuyucu tarafından okunmuş olması yukarıda anlatmaya çalıştığım bahar havasına Hatay CHP tabanının ne kadar ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.

Aslında bu yazı üzerine çok şey söylenebilir ve de yazılabilir.Ama ben bu gün sadece yazıyı olduğu gibi sizlere aktarmakla yetiniyorum. Ama siyasi sonuçlarını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu yazıda ifade edilen cümleler HATAY CHP SİYASETİNDE SON DERECE CİDDİ SONUÇLAR DOĞURABİLİR.

İşte o yazı…….

 

“Özellikle son günlerde CHP Defne ilçesi ve dolayısıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylıkları ile ilgili olduk olmadık,kulaktan dolma ve tamamen menfaat ilişkisine dayalı,yalan ve iftira niteliğinde bilgi kirliliği had safhaya ulaşmış görünüyor.Bu dedikodular içerisinde en kötü ve can sıkıcı olanı da,sözde Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ın bir daha aday olmaması için Sayın Servet Mullaoğlu’nun bir çaba içerisinde olduğu yönünde çalışmadan söz ediliyor,Ankara’da genel merkez nezdinde kulis yaptığını olduk olmadık söylemlerle ifade edenler,Servet Mullaoğlu’nu itibarsızlaştırma ve partiden uzaklaştırma amacı güderek,kendilerine koltuk kapatma telaşına girmiştir. Bu dedikodulara Sayın Milletvekili Mehmet Güzelmansur’u alet etmeleri de oldukça üzücü bir hal almıştır.Siyaset,doğru,dürüst ve toplum adına yapıldığı zaman bir anlam ifade eder. Sayın Mullaoğlu ile yaptığım görüşmede samimi olarak oldukça güzel ve Hatay adına çok önemli nüanslar yakalamış durumdayım. Bunları sizlere izah etmeyi toplum adına bir görev olarak görüyorum.Öncelikle; _Servet Mullaoğlu’nun Lütfü savaş ile ilgili hiçbir şekilde negatif bir düşüncesi yoktur. Ankara’ya gidip aleyhinde çalışma yaptığı yönünde bilgi asla gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Mullaoğlu geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklara ve kırgınlıklara rağmen partisine sadakatle bağlı olduğu gibi partisine verdiği emek ve ödediği bedellerden yola çıkarak önümüzdeki süreçte kendisine yakışır bir davranış sergilemekten kaçınmayacağını ifade etti.Bu ikili arasında daha önce cereyan eden olaylar takdir edersiniz ki iki taraf acısından duygusal bir zeminde oluşmuş ve hiçbir şekilde kalplerde kalıcı bir yer olarak yer bulmamıştır. Bu aşamada bu ikili arasında haklı ya da haksız kim diye aramaktan çok niyetlerinin güzelliği Hatay’ın geleceği önem arz eder. Lütfü savaş ve Sayın Mullaoğlu’nun bir araya gelmelerini yalan ve iftiralarla engellemeye çalışma çabaları partinin selameti açısından,Hatay halkına yapılacak en büyük ihanettir. Bunun vebali oldukça ağırdır. Sırf şahsi çıkarları doğrultusunda hareket eden bu anlayış,aslında Sayın Lütfü Savaş ve Sayın Mullaoğlu’nu şahsi menfaatler doğrultusunda birbirlerinden uzaklaştırmayı bir amaç dâhilinde planlamışlardır. Toplum adına her zaman görev ve sorumluluk almayı ilke edinen Sayın Mullaoğlu son süreç te bu durumu net olarak görmüş ve Hatay halkı adına Lütfü savaş ile ilgili olarak olumsuz bir çaba ve davranış içine girmediğini ifade etmiştir. Yalan ve iftiralarla siyaset yapan zihniyete bir diyeceğimiz vardır ki; -Ne yapmaya çalıştığınız çok açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Lütfü Savaş Hatay halkının ve Servet Mullaoğlu’nun başkanı ve aynı zamanda abisidir. Hatay Lütfü Savaş ile Servet Mullaoğlu’nu bağrına basmaya hazırdır.”Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa