hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ HATAY’IN DÖRT YILINI BOŞA HARCADI…                                                                                                    FERİT LİF.. YAZDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş iki ay sonra 4. yılını tamamlayacak. Dört yıldır iki yatırımcı bakanlık bütçesine denk düşen  birkaç trilyonluk ,Hatay Büyükşehir Belediye Bütçesi’nin nerelere harcandığını maalesef soranda yok. AK partinin çoğunlukta bulunduğu HBB meclisinde bu konuda kafa yoran da yok . Bu arda Hatay ve Hatay halkı kaybediyor. Ama kimsenin umurunda bile değil.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin  Belediyeye meclisinde HATSU’ya yönelttiği eleştiriler de olmazsa , Hatay Büyükşehir Belediye Maclisi güllük gülistanlık.

Antakya da beş yıl, Büyükşehir Belediyesinde 4 yıl olmak üzere 9 yıldır , Belediye Başkanlığı yapan Lütfü Savaş , Hatay ilimizin kalbi sayılan ASİ Nehrini henüz yazın fosseptik kokulardan kurtarmamışsa ,Böylesi bir Belediye Başkanına “yılın Belediye Başkanı “ödülü veren kurumları ve bu kurumların yöneticilerini gerçekten ayıplıyorum.

Çünkü bu ödülleri Başkan Savaş’a  size sağlanan maddi imkanlar karşılında verdiğinizi, sadece ben değil ,Hatay halkının büyük çoğunluğu da biliyor,hiç merak etmeyin.

Hatay Büyükşehir Belediyesi  dört yıl içinde bir çok ilçeye imar planı yapmadı.Ama bu imar planlarını bilerek yapmadığını çok iyi biliyoruz.

Başkan Savaş’ın HBB Başkanı olmasını sağlayan , Samandağ ,Arsuz ve Defne İlçelerinin imar planları HBB Başkanı lütfü Savaş tarafından bilerek ve isteyerek bu güne kadar geciktirildi. Çünkü Başkan Savaş kendine oy veren ve Başkan olmasını sağlayan ,Samandağ ,Defne ve Arsuz ilçelerinin zenginleşmesini ve modern binalarda yaşamasını , istemediği için bu imar planlarını bu güne kadar yapmadı.Şimdi bu imar planının tartışmasını başlattı.Ama sanırım bu tartışma birkaç yıl daha sürecek gibi görünüyor.BAŞLATILAN İMAR PLANI TARTIŞMASI ,BU YÖRELERDE YAŞAYAN VE ÇOĞUNLUĞUNU ALEVİ YURTAŞLARIN OLUŞTURDUĞU İNSANALRLA ALAY ETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.

Hatay Büyük  Şehir Belediyesinin en büyük kuruluşu olan HATSU iki metrelik su borusu değiştirdiği zaman, yağcı yerel gazeteler manşetlerine taşıyor.Ama HATSU’nun hangi ilçemizi susuzluktan kurtardığını  hiçbir gazete sorgulamaya gereği bile duymuyor.Bu gazeteler ve Başkan Savaş’ı ayda iki defa ekranlarına ve mikrofonlarına çağıran radyo ve Televizyon kanalları “çok iyi biliyoruz ki;   HBB Başkanı Lütfü Savaş tarafından besleniyorlar.Bu konuda elimde çok sayıda belge ve bilgi var.İnkar eden, gazete, radyo ve yerel televizyona elimdeki belge ve bilgileri ibraz etmeye hazırım.Hem de bu belgeler çok ciddi milyarlık rakamlardan bahsediyor.

Bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum.  Hatay Büyükşehir Belediyesi ilçe Belediyeleri bütçelerinin % 40 nı alıyor.Ama bu ilçelere aynı oranda hizmet ve yatırım yaptığı asla söylenemez.Ama özellikle Samandağ ,Defne ve Arsuz Belediye Başkanları bu konuda dört yıldır dillerini yutmuş görünüyor.Çünkü HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı eleştirmekten korkuyorlar.Lütfü Savaş’ı eleştirdikleri zaman CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gözünden düşeceklerini düşünüyorlar.

Hatay Büyükşehir’in bünyesinde İMAR .AŞ. Adında bir şirket var.Bu şirket sözde Hatay da çok modern konutlar inşa edecek ve Hatay halkının hizmetine sunacaktı.Bu şirketin Genel Müdürü sevdiğim bir abim olan Burhan Seçmen .Kelimenin tam anlamıyla katıksız bir Atatürkçü .Krvatı Rozeti ve hatta çakmağı bile Mustafa Kemal’in resimleri süslenmiş.Türkiye’nin yetiştirdiği önemli mühendislerden biri.Ama bu gün Burhan Bey Habbi-naccar tesislerini ve  Antakya köprü başında bu şirket ait çiçekçi kulübesini yönetmekle yetiniyor.Ama buradan sormak isterim bu .A.Ş’nin yönetim kurulu nerden ve nasıl maaş alıyor?Üstelik bu maaşlar asgari ücret düzeyinde falan değil.Birde bu şirketin sözleşmeli bir Avukatı bile var .Oda benim hem köylüm hem arkadaşım.Burhan abi ile çok güzel sohbetler yaptık.Ama sanırım Başkan Savaş   ve çevresinden ciddi uyarılar aldı ve benimle görüşmeleri kesti.Gazetecilik hayatımda bu böylesi olaylara çok tanık olduğum için.Burhan abinin tutumunu hiç yadırgamadım.Ama sokakta yanımdan geçerken beni görmemek için yüzünü başka yöne çevirmesini çok yadırgadığımı buradan açıkça ifade ediyorum.

Bu gün aldığım bir bilgiye göre Hatay Büyükşehir Koordinatörlüğüne Ankara dan emekli bir general atanmış.Bazı iddialara göre, CHP genel Merkezinden Hatay Büyükşehir Belediyesine özel olarak gönderilmiş.Bir Başka iddiaya göre Başkan Savaş tarafından özel olarak davet edilmiş ve göreve başlatılmış.

Başkan Savaş’ın ne yapmak istediğini anlamak oldukça zor.Genel Sekreteri Konya’dan getiriyor.Genel sekreterin kardeşi de Danışman yapılıyor.Genel Koordinatörü de ,Ankara’dan atıyor.Sanki Hatay ‘da adam kalmamış gibi…

Ve son bir notla bu yazıyı noktalayalım.

Hatay CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman dün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüştüklerinin resimleri kamuoyuna yansıdı.Bu konuda çeşitli dedikodular var.İl Başkanı Servet Mullaoğlu Genel Başkan dan randevu alamıyor.Başkan Yaman’ı devreye sokuyor .Başkan Yaman’da genel merkezdeki çok sayıda insanı devreye sokmak sürati ile bu görüşme gerçekleşiyor.Bu gün Hatay CHP Kamuoyunda bu  iki konu çok ciddi tartışılıyor.

Hatay CHP il Başkanı Servet Mullaoğlu HBB Başkanı Lütfü Savaş  tarafından dikkate alınmıyor.Çünkü Başkan savaş spor musbaklarına bile Eski il Başkanı Mehmet Güzelmansur ile gidiyor.Dolayısıyla  İ Başkanı Servet Mullaoğlu ile hiçbir ortamda görünmek istemiyor .

Bu konudaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğim.

Not.Bu yazının diziminde ve yazımında emeği geçen oğlum Umut Life çok teşekkür ediyorum .

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa