hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
  BAŞKAN SAVAŞ HATAY CHP’Yİ PARÇALIYOR…. FERİT LİF…. YAZDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş CHP nin AK  partiden devşirdiği  Ve HBB Bakanı yaptığı bir siyaset figürü.

Ama bana göre son derece eksantrik bir siyasetçi.

Kendisinden başka hiç kimseye güvenmeyen ,öz güveni son derece yüksek,Örgütsel siyasete asla inanmayan ,kendini zeytin yağı gibi, her zaman üstte tutan bir siyaset anlayışına sahip olduğunu, artık çok iyi biliyorum.

Başkan Savaş bu süreçte bana göre çok ciddi bir siyasi güç zehirlenmesi yaşıyor.

Antakya Belediye Başkanlığından sonra oturduğu HBB Başkanlığı süreci, siyasi olarak sonucunu hazırlıyor.Bu işin ne kadar farkında bilmiyorum. Ama CHP üst yönetiminde meydana gelebilecek bir değişiklik, Lütfü Savaş’ın siyası hayatına nokta koyar.

Başkan  Savaş CHP milletvekili aday listesini değiştirmekle, Hatay CHP ye çok ciddi bir çomak soktu.Milletvekili aday listesini değiştirmek için Kılıçdaroğlu’nun önüne biri, partiden istifa dilekçesi, bir de istediği milletvekili aday listesini koydu.Kılıçdaroğlu Başkan Savaş’ın istediği milletvekili aday listesini kabul etti.OLAY BU KADAR AÇIK VE NET.

Bu liste değişikliğini cani gönülden alkışladım.Çünkü Lütfü Savaş’ın gerçek yüzünü gören 40 yıllık CHP li arkadaşlarım yıllardır Lütfü Savaş için mangalda kül bırakmıyorlardı.Lütfü Savaş hatırına beni CHP den ihraç ettiler.Ama şimdi kendileri Lütfü Savaş’tan madik yeğince çok hoşuma gitti.

Bazı çevreler bu konuda yazdığım yazıyı tersten okumuş olacak ki;Ferit Lif, Lütfü Savaş ile anlaştı şeklinde değerlendirmeler yapıyorlar.

Bu değerlendirmelere sadece gülüp geçiyorum.
Hatay CHP il yönetiminde iki sevdiğim devrimci arkadaşım var.Ayhan Kit ve Semir Baklacı.Bu iki arkadaş Lütfü Savaş’ın hatırı için beni CHP den ihraç ettiler.Üstelik beni 12.ci maddeden CHP ye kaydeden Semir Baklacı’nın ta kendisidir.İhraç kararını elime aldığımda Lütfü Savaş’ın CHP içersinde eriştiği güce ve kudrete hayran kalmıştım.Ama gün geldi devran döndü ve Başkan Savaş bu arkadaşlara hayatları boyunca unutamayacakları ,tarih sayfalarına geçecek bir kazık attı.

Başkan Savaş adeta bu liste değişikliği ile Hatay CHP nin temeline incir ağacı dikti.Ama şimdi sıkı durun. Başkan Savaş Hatay CHP ye incir ağacı dikmeye devam ediyor.

Defne ilçesinde Belediye Başkan adayı belirleme sürecini başlatmış durumda.Çiçek ve fidan ihalelerinden dolayı yakından tanıdığı Nidal Özdemir’i Defne Belediye Başkanlığına hazırlıyor.Mehmet Güzelyurt ve Selim Matkap’ı şimdilik yedek kulübesinde tutuyor.

Samandağ da Refik Eryılmaz’ı Belediye Başkanı yapmak için ciddi çalışmalar yapıyor.Yaşadığımız seçim sürecinde Refik Eryılmaz’ı yanında gezdiriyor.İlçe Başkanı Turgay Abacı ve milletvekili Serkan Topal bu gelişmeleri nasıl izliyor bilmiyorum.Bu konudaki yazılarımıza devam edeceğiz.

Ve son bir not:HBB Başkanı Savaş Muharrem İnce için kılını bile kıpırdatmıyor.Bu konuyu başka bir yazıda işlemeye çalışacağım.

 

 

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa