hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
       BAŞKAN SAVAŞ DÖRDÜNCÜ YILINI DOLDURUYOR (3)                                                                                                              FERİT LİF –Yazdı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Büyükşehirde dördüncü hizmet yılını iki gün sonra dolduruyor.Dolaysıyla Antakya da dokuz yıllık belediye Başkanlığını doldurmuş olacak.

Başkan Savaş, dün mazman medyada radyo konuğu oldu ve radyocu Mithat Öztürtk’ün sözde dobra  dobra sorularını yanıtladı.Halbuki program tam bir tiyatro sahnesini andırıyordu.Başkan Savaş bütün sorulara, hazırladığı notlardan cevap verdi.Deme ki, soruları Başkan Savaş daha önce programcıya yazılı olarak vermiş.

Ne dobrası ya…gülmemek elde değil.

Dobracı  arkadaşım,Başkan Savaş’ın mensup olduğu parti CHP Hatay il Başkanı ve il yönetimi ile neden kavgalı ve küs olduğunu sorabildin mi?  Soramadı….

Başkan Savaş Hatay CHP de üç milletvekili ile neden kavgalı olduğunu sorabildi mi?

Yok soramadı.

Peki Başkan Savaş’ın çok sayıda CHP ilçe Başkanı neden görüşmediğini sorabildin mi ?Yok

Peki sen Başkan Savaş’a MHP yeni il binasının kiralanması konusunda  nasıl yardımcı olduğunu sorabildin mi ?

Soramadın……

Ama programda en az 30 defa dobra dobra  soruyoruz… Sayın Başkan Savaşa …şeklinde ezbere okuduğu  tekerlemeği tekrar etti.Bence programı dinleyen herkeste bu söylemlere gülüp geçti.

Başkan  Savaş ile Mazman medya arasındaki reklam alışverişini çok iyi bildiğim için,Mithat Öztürk’ün dobra iddiaları ,sanırım bu alışverişin üstünü kapatma çabasından kaynaklanmaktadır.

Başkan Savaş, Mithat Öztürk ile yaptığı programda çok açık ve net bir iddiada bulundu.

Ve dedi ki;önümüzdeki seçimlerde Hatay da CHP’nin adayı yine ben olacağım.Bu konuyu genel Başkanımla görüştüm .Bu konuda hiçbir sıkıntım yok dedi.

Daha doğrusu şu gerçeği ifade etmek istedi.Ben Hatay CHP İL Başkanı ve il yönetimiyle kavgalı olabilirim.Ama beni tekrar aday yapacak olan insan, genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Bu sözler açıkça ,Hatay CHP  ye MEYDAN OKUMADIR….Bu meydan okuma lafları, İl Başkanı Servet Mullaoğlu ve il yönetimine daha şimdiden açık mektup anlamına geliyor.Bu gerçeğin altını özellikle çizmek istiyorum.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığını dört yıldır yürüten Başkan Savaş ‘ın Hatay CHP duvarına eklediği tek bir tuğla yoktur.Tam tersine özellikle kadrolaşma konusunda en büyük kazığı CHP ye attığını çok iyi biliyorum.Oylarını alarak Başkan seçildiği  300 BİNE YAKIN Alevi seçmenini,ne haklarını verdi, nede insan yerine koydu.Taşeron şirketlere alınan birkaç Alevi gencin sosyal medyada Lütfü Savaş’a  yağdırdıkları övgüleri de çok iyi biliyorum.

Şimdi Hatay kamuoyuna sormak istiyorum ?

Hatay CHP örgütlerinden Başkan  Savaş’ın icraatlarına yönelik tek övgü duydunuz yada herhangi bir yerde okudunuz mu?

Deme ki Hatay CHP ,Başkan Savaş’ın icraatlarından memnun değil.Ama partili bir başkanı eleştirmek particilik anlayışına uymadığı için, bu konuda konuşmak istemiyorlar.

Daha açık bir ifade ile Başkan Savaş kendi partisi CHP nin desteğini ve güvenini yitirmiş durumda.Zaten Başkan Savaş ne Hatay CHP’Yİ ,nede Hatay CHP örgütlerini ciddiye almadığını çok iyi biliyorum.

Nede olsa Arkasında Dağ gibi genel Başkan Kılıçdaroğlu var.

Başkan Savaş Sol partilerden aldığı 40 bine yakın  oyun, bu güne ne değerini bildi ne de bu sol partileri adam yerine koydu.Bırakın sol partilerden aldığı oyları, CHP’den kendisine oy veren Alevi kökenli seçmene ne saygı duydu, nede bu çevrelere hizmet götürdü.Bütün bu Gerçekleri Başkan Savaş’ı tekrar aday yapma sözü verdiği anlaşılan Sayın Kılıçdaroğlu biliyor mu? Acaba çok merak ediyorum.

Başkan Savaş dokuz yıldır Asi nehrinde yüzdüremediği  kayığı, şimdi HADO projesi adı altında AK Denizde yüzdürmeye çalışıyor.Bu gemi ile ülkeler arası bavul ticaretinin canlanacağını iddia ediyor.

Başkan Savaş ilk üç yıllık hizmet sürecini tamamen boşa harcadı. Trilyonluk bütçeler havada uçuştu eş dost zengin edildi.Son dördüncü yılda ,EKSPO ,GASTRONOMİ ,HADO  Gibi projelerin arkasına sığınarak Başarısızlığını örtme çabası içine girmiş durumda.

Hatay Büyükşehirin trilyonları Defne ,Antakya ve İskenderun da yapılan üç adet battı çıktıya harcandı.Halbuki bu trilyonlarla, Hatay da çok ciddi hizmetler yapılabilirdi.Başkan Savaş Hatay Halkından bence bir daha başkan olmak için asla vize alamazzzzzz.

Yerel seçimler erken yapılmaz ise önümüzdeki yıl 30 martta bu iddiamın ne kadar doğru olduğunu dost düşman herkes görecek.

Ama, Başkan Savaş’ın siyaset yapma şansı kalırsa…

 

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa