hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SAVAŞ BAŞARISIZLIĞINI ÖRTBAS ETMEYE  ÇALIŞIYOR….                                                                                       Ferit Lif- Yazdı

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yerel seçimler yaklaştıkça başarısızlığının  üstünü örtmek için eften püften projeler üretmeye başladı.  Bu projelerin başında EXPO 2021 ve Hatay’a  teşvik verilsin diye başlattığı imza kampanyası.  EXPO 2021 Projesi   bazı turizm  çevrelerini heyecanlandırsa da, nasıl yapılacağı ve kimler tarafından finanse edileceği henüz belli değil. Bunun üstüne 2021 yılında Lütfü Savaş’ın belediye başkanı kalamayacağını düşündüğünüzde,  bu projenin hayali bir proje olduğunu görürsünüz.

Ama  Başkan Savaş gittiği her ortamda EXPO 2021’i allandıra pullandıra öyle bir anlatıyor ki sanki Hatay ekonomisini canlandıracak tek proje gibi lanse etmeye çalışıyor.

“Hatay Hakkını Arıyor”  şeklinde masumane bir gerekçenin arkasına sığınılarak başlatılan teşvik için imza kampanyası  da, Hatay kamuoyunu meşgul etmek ve oyalamaktan başka bir şey değildir. İmza kampanyalarıyla  bu güne kadar teşvik alan hiçbir il görülmemiştir. İllere teşvikler  ve kalkınma planları  Devlet Planlama Teşkilatı ve Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenir.

Bu imza kampanyasının bir amacı da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın başarısızlığını ve beceriksizliğini örtbas etmeye yöneliktir.

Bu imza kampanyası sonuç vermediği zaman, başkan Savaş kamuoyuna çıkıp diyecek ki “ bakın AK Parti iktidarı ilimize destek vermiyor. Dolayısıyla bende size hizmet edemiyorum”  şeklinde feryat etmeye ve başarısızlığını örtbas etmek için mağdur edebiyatı yapmaya başlayacak.

Başkan Savaş bu imza kampanyasından  sonuç alınamayacağını çok iyi bildiği için, Hatay’ın on milletvekilini halkın gözünden düşürmek için  “ Hatay’ın 10 milletvekili ne iş yapar?”  şeklinde beyanatlar veriyor. Ama teşvik yasasının TBMM’den geçtiğini de unutuyor.

Buna karşılık Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bu iki projeyi Hatay halkına yutturmaya çalışan Lütfü Savaş’a  “CAMBAZA BAK CAMBAZA” diyerek dalga geçiyor.

Bana göre Başkan Kimyeci son derece haklı, çünkü Başkan Savaş sadece cambaz bir siyasetçi değil, aynı zamanda sirk oyuncularına  taş çıkartacak  fır-fır bir siyasetçidir.   Dolayısıyla Lütfü Savaş Hatay siyaset tarihine “fır-fır Lütfü”  olarak geçerse hiç kimse şaşırmasın. Ak Parti’den CHP’ye bir gecede atlayan Lütfü Savaş’ın, yarın hangi siyasi partiye atlayacağını kestirmek mümkün değil. ( FIR-FIR LÜTFÜ LAKABI BANA AİTTİR. BUNDAN SONRA BU LAKABI KULLANACAK OLANLAR LÜTFEN MADE İN FERİT LİF YAZSINLAR. )

HBB Başkanı Lütfü Savaş EXPO 2021 ve imza kampanyaları  projeleriyle Hatay halkını kandırabilir mi bilmiyorum. Ama Hatay Büyükşehir Belediyesinden beslenen ulusal ve yerel yayın organları  bu iki projeyi Hatay halkına yutturmak  için, her gün ,bin bir dereden su getiriyorlar.

Örneğin  Başkan Savaş’a bir sayfa ayıran POSTA GAZETESİ’ nin belediye tarafından satın alınan binlerce sayısının belediye personeli tarafından el ilanı gibi dağıtıldığını biliyorum.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın, Antakya Uğur Mumcu Alanı’nda 2 yıl önce başlattığı BATTI-ÇIKTI  Projesinden dolayı  bine yakın esnafın iflas ettiğini ve iş yerlerini kapatmak zorunda kaldığını biliyorum. Bu iflaslardan sonra Uğur Mumcu Battı Çıktı projesi Hatay’a çok yakışacakmış. Bu kadar çok sayıda esnafın iflasından sonra yakışsa ne olur, yakışmasa ne olur.

Benzer  iflas trajedisinin  İskenderun’da  başlatılan battı çıktı projesinde  yaşanabileceğini bu işlerden anlayan uzmanlar zaten söylemeye başladı.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay’a beş yıl kaybettirdiğini dilim döndüğünce yazılı ve sözlü olarak anlatmaya  çalışıyorum.

Çünkü Başkan Savaş’ın çok büyük rakamlarla ifade edilen Hatay Büyükşehir Belediye bütçesini adeta  “har vurup, harman savurduğu” şeklinde kullandığını çok iyi biliyorum.  Yapılan birkaç köprü, Kavaslı battı çıktı projesi gibi ucube projeler  ve HATSU’nun  eskimiş birkaç metrelik su borularını  değiştirmek gibi, HİZMETLER dört yıla yakın icraatlarının toplamından ibarettir.   Bu gerçekleri gizlemek için Başkan Savaş “ ben altyapıya yatırım yapıyorum” şeklinde kamuoyunu yaklaşık dört yıldır kandırıyor.  Ama Hatay halkı bu üfürüklere kanmıyor ve de inanmıyor.

*****************

HBB Başkanı Savaş bu gün ne partisi CHP’ye, ne eski partisi Ak Parti’ye,  ne de  iki de bir ziyaret ettiği MHP ve Saadet  Partisi’ne yaranamamış MÜFLİS BİR SİYASETÇİ KONUMUNA DÜŞMÜŞTÜR.

Hatay’da yaşayan bir insan olarak,  Başkan Savaş’ın içine düştüğü bu durum beni son derece sevindirmiştir. Çünkü ben 2009 yılından bu yana Antakya’da ve 3,5 yıldır büyükşehir belediyesinde başkanlık yapan Lütfü Savaş’ın, ne Antakya’ya, ne Hatay’a hiçbir şey kazandırmayacağını bilen insanlardan biriyim.

Lütfü Savaş’ın belediye başkanlığından nemalanan ve zengin olan, Hataylı ve Hatay’ın dışından olan çevreleri biliyorum.

Ve buradan ilan ediyorum. Yerel seçimler yaklaştıkça HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın kanatları altına sığınarak  YAT-KAT sahibi olan insanların dosyalarını tek tek, siz değerli okuyucularımla paylaşacağım. Üstelik belgeleriyle kanıtlayacağım.

Bu belgeler ifşa edildikten sonra HBB Başkanı Lütfü Savaş sevdalıları daha önce yaptıkları gibi bana hangi çamuru atacaklar, yada bu güne kadar bana attıkları çamurlar dönüp dolaşıp yüzlerine bulaşacak mı? Bekleyip göreceğiz

Bu günlük bu kadar.

Not: Bu yazının  yazımında ve diziminde  topladığı bilgilerle  bana  büyük destek veren  hataydenge.com koordinatörü Selva Lif’e teşekkür ederim.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa