hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
   BAŞKAN SAVAŞ ANTAKYA PARKINI BETONLAŞTIRIYOR…                                                                                               FERİT LİF.. YAZDI

Antakya’nın Fransız işgal döneminden kalma güzel bir Atatürk parkı var.Bu park 1920 li yıllarda yapılmış.Ama yaklaşık yüzyıldır, gelmiş geçmiş tüm Antakya Belediye Başkanları  gözlerini bu güzelim parça dikmiş ve bu  parkı küçültmek için mutlaka bir bahane ile bu parka tecavüz etmişlerdir.Aslında yüzme havuzu ,Kapalı spor salonu ve tapu dairesi ve bir sürü bina bu parkın tam içine dikilmiş  ve park minicik hale getirilmiştir.

Şimdi de , Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş  bu parkın tam kalbine betonarme  bir bina dikmek için kolları sıvamış görünüyor.Başkan Savaş bu projede  o kadar kararlı ki;ne kamuoyu, nede inşaat mühendisleri odasını ,ne mimarlar odasını nede bu projeye en çok karşı çıkan ATSO Başkanı Hikmet Çincini dinelemeye bile tahammülü yok.

Anladığım kadarı ile Başkan Savaş İstanbul da yaşayan ama aslen Antakyalı bir hayırsever bulmuş. Ve bu hayırsever 9 trilyon maliyetli bu betonarme projesini finanse edecekmiş.Ama daha da önemlisi bu hayırsever ,Başkan Savaş’ın önümüzdeki seçimlerde birde ciddi bir sponsoru olacakmış. O yüzden Başkan Savaş bu hayırsever işadamımıza kent merkezinde ve üstelik parkın kalbinde bu projenin uygulanmasına ön ayak oluyor.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin haklı olarak Başkan Savaş’a soruyor.Yarın bir Başka Hayır sever çıkarda ben Atatürk anıtı önünde güzel bir eser yapmak istiyorum derse, aynı şekilde izin verecek misiniz?Başkan Savaş bu soruya cevap veremiyor ve sadece kem küm ediyor.Neden?Çünkü seçim sponsorunu şimdiden memnun etmek istiyor.

Başkan Savaş’ın yeşil alanlara olan alerjisini eklerseniz ne park ne bahçe kalır  .Başkan Savaş bu memlekette dokuz yıldır Belediye Başkanlığı yapıyor.Ama bu süre içerisinde bir metre kare yeşil alan yada bir çocuk parkı yaptığını gördünüz mü?

Başkan Savaş çeşitli TV kanallarında bu projeyi savunurken çok ilginç bir yöneteme başvuruyor ve diyor ki;bu projede tek bir ağaç kesmeyeceğiz.Tamam anladıkta, bizim derdimiz yeşil alanların talan edilmesidir.Başkan Savaş ,ben yeşil alanı talan etmiyorum diye biliyor mu? Hem de Antakya’nın en önemli yeşil alanı olan Atatürk parkını talan ediyorsun.Ağaç kesim iyeceğiz  yalanı ile bu toplumu kandırmaya çalışmaktan vazgeçin….

Başkan Savaş “Atatürk parkını yeniliyoruz” şeklinde parkın içerisine levhalar asmış.Birde bu levhalarda ne olduğu belli olmayan çizimler var.Geçen gün bir inşaat mühendisi arkadaşımla o levhaların önünden geçerken sordum.Sen Bu levhadan bir şey anlıyor musun “halkı ve kamuoyunu aldatma amaçlı bir levha “şeklinde yanıtladı.Antakya Atatürk parkında yenileme adı altıda yüzlerce lamba direği dikildi.Bu parkta spor yürüyüş yapanlar çok büyük elektrik akımları üzerinde yürüyüş yaptıklarını lütfen bilsinler.Kalp hastalarını bu konuda özellikle uyarmak istiyorum.

Bu yazımı bir çağrı ile bitirmek istiyorum.

SAYIN ANTAKYA HALKI , ANTAKYANIN AKCİĞERİ KONUMUNDAKİ BU PARKIN BETON YAIĞINI HALİNE GETİİRLMESİNE LÜTFEN İZİN VERMEĞİN.BAŞKAN SAVAŞ’IN BU CİDDİ ÇEVERE KATLIAMINA LÜTFEN İZİN VERMEYİN.SESİNİZİ YÜKSELTİN VE BU PARKIN BETONLAŞTIRLMASINA KARŞI ÇIKIN.YOKSA ÇOCUKLARINIZ VE TORONLARINIZ BU PROJEYİ ENGELLYEMEDİNİZ DİYEREK, ASLA VE ASLA SİZLERİ AFFETMEEYCEKTİR.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa