hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN SARI VE ŞANVERDİ HBB Yİ TOPA TUTTU.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Antakya’da ve Altınözü’nde görev yapan basın mensuplarıyla Altınözü Belediye Parkında kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

DÜN Altınözü Belediye Parkında düzenlenen toplantıya Ak Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Altınözü Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Bulanık, Ak Parti Altınözü İlçe Başkanı Tahir Zümre, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber, Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Garip Siper, Mersin Karayolları Bölge Müdürü ……., Altınözülü kanaat önderleri, meclis üyeleri ve muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

Başkan Sarı, siyasi  gündem ve Altınözü genelinde yürütülen çalışmalarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Sarı konuşmasında, “Hatay 2014 yılında Büyükşehir statüsüne geçtikten sonra bir karar alındı. Burada alınan kararda 10 metre ve üzerinde olan yolları Büyükşehir belediyesine devrettik. HBB Başkanı Lütfü Savaş, daha önceden aleyhte propaganda yapıyordu. Çeşitli ilçelerde bana hizmet yapmak için yol vermiyorlar diyordu. Biz de alınan karar ile 10 metre ve üzerindeki yolları Büyükşehir’e devrettik. 2014’ten başlamak üzere ilçemiz genelinde Aralık ayından beri yaptıkları kanalizasyon hatlarını bugün söküyorlar. Sebep olarak da yapılan hatların Altınözü’ne yetmediğini gösteriyorlar. Takdiri size bırakıyorum. 30.05.2015 yılında Yenişehir caddesindeki yolumuz Büyükşehir’e devredildi. 16 ay kendi uhdelerinde kaldı. 6 ayda kanalizasyonu bitirmelerine rağmen yolu yapmadılar. Yaz aylarında bu yolumuz çamur deryasına döndü. Vatandaşlar için bu yol eziyete dönüştü. Yol ile ilgili 10 defa başvuru yaptık. Ancak hiçbir adım atılmadı. Biz vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için 30.04.2016 tarihinde yolun yapımını üstlendik. Milletvekilimize bu süreçteki desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ancak ben geçtiğimiz günlerde babamı kaybettim. Daha ben acımı yaşarken kendisi muhtarlarımızı toplayıp, “Bu yolu bana versinler ben 10 günde yaparım” diyerek boş meydanda naralar atıyor. Ben de diyorum ki bekara karı boşamak kolaydır. Biz yol ile ilgili çalışmaları başlattık. Keşif çalışmalarını tamamladık. 2016 yılında hain bir kalkışma yaşadık. FETÖ Terör örgütünün hain girişimi sonucu hizmetlerimiz de aksadı. Ancak an itibariyle karayolları bölge müdürümüzle birlikte çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

1 KATRİLYON İLE BU İLÇEYE NE YAPTINIZ

Altınözü Belediyesi’nin kıt imkanlarla hizmetlerini sürdürdüğünü ifade eden Başkan Sarı açıklamasına şu ifadelerle devam etti, “Altınözü Belediyesi olarak toplam bütçemiz 15 Milyon TL’dir. Biz bu parayla çalışanlarımızın ücretini ödüyoruz, daha önce olmayan makine ve ekipmanları alıyoruz ev tüm mahallerimize hizmet götürüyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 1 Katrilyon’dur. Buradan kendisine soruyorum. Sen şimdiye kadar Altınözü ilçesine bu kadar parayla ne yaptın? Biz bunu da hesapladık. Toplamda 10,3 kilometre yol yapmışlar. Biz 32 kilometre beton asfalt yapmışız. Koskoca belediyeyiz diye övünüyorsunuz. Çıkın deyin ki biz Altınözü ilçesine 15 Trilyonluk şu hizmetleri yaptık desinler. İstedikleri meydanda ben kendileriyle tartışmaya açığım. Biz yol yaparken altyapı ile ilgili de Büyükşehir’e başvuru yaptık. Biz bu çalışmayı yaparken siz de gelin su ve altyapı çalışmalarınıtamamlayın. Bizlere uzun süre sonra verdikleri cevap, bu çalışmalar Altınözü Belediyesi’ne aittir. Bu işler ne zamandan beri ilçe belediyesine ait oldu. Kendilerine sormak istiyorum.

BU MEMLEKET İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Bu memleket hepimizindir. Biz bu ilçe için Hatay için gece gündüz mesai mevhumu gözetmeksizin çalışacağız. Biz çalışıyoruz. Başkaları da laf üretiyor. 2016’daki denetimde yaptığımız çalışmada öyle harcamalar var ki insanın vicdanı sızlar. HATSU iş makinelerine iş yaptırmak için akaryakıt alacak paramız yok diyerek iş üretmiyor. Paraları yok diyorlar. Bakın paraları nerelere harcıyorlar. Büyükşehirin iş makinesini çekecek lobet’in kirasına 23 bin lira kira ödüyorlar. Aynı zamanda çekiciye de bu kadar para ödüyorlar. Milletin parasını bu şekilde har vurup harman savunuyorlar. Siz bir işi yapamıyorsanız etrafa fitne savurmayacaksınız. Çıkıp Hatay halkı hakkını istiyor demekle hizmet gelmez. Sen önce aynaya bak bu kadar parayı nereye harcadın. Evet Hatay hakkını istiyor ama Hatay halkı senden hakkını istiyor. Kişi başına düşen parayla sen 15 ilçeye 36 aydır ne yaptın.

542 BİN METREKARE PARKE YAPTIK

Biz ilçemiz genelinde 542 Bin metrekare parke çalışması yaptık. 20 Bi metrekarelik zeytinpark ismini verdiğimiz mesire alanımızın sosyal tesisi hizmete girecektir. 750 konuta yakın bir toplu konut hamlemiz var. 2017 Kasım’da ilk kazmayı vuracağız. Mahallelerimizde sosyal tesisler inşa ettik. Etmeye de devam ediyoruz. Ben buraya teşrif eden basın mensuplarına, kanaat önderlerimize, muhtarlarımıza, vekilimize ve belediye başkanımıza teşekkür ediyorum”

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa