hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN NEHİR : HALK İFTİRALARA İNANMAZ

 

 

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,Eylül Ayı olağan Meclis toplantısı öncesi meclis üyeleri ile bir araya gelerek gündemi değerlendirdi.

BARIŞ HAYATİ BİR ÖNEM TAŞIYOR

1 Eylül Dünya Barış Gününü kutlayarak ,Barışın ekmek gibi Su gibi hayati bir önem taşıdığını ifade etti.

İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABALARI BEYHUDEDİR

Siyasetin hareketlendiğini belirten başkan Nehir, itibarsızlaştırmak amacıyla belediye yönetimine iftiralar atıldığını ifade etti. Yaklaşık 10 yıllık görev süresi boyunca yapılan çalışmaların kanuna nizama ,yönetmeliklere göre yapıldığını belirtti.

SEBZE HALİ

Sebze halinin Büyükşehir’İn yetki ve sorumluluğunda olduğunu belirterek Sebze halinin yapımı için ilçe belediyesi olarak Uzunbağ Mahallesinde yer tahsis ettiklerini büyükşehir belediye başkanının “ilçelerde sebze hali yapmayacaklarını “açıklaması üzerine soğuk hava deposunun büyükşehir tarafında yapılması için planlama yapıldığını belirtti. Bu konuda ilçe belediyesini sorumlu tutan açıklamalar yapan kişilerin gerçekçi olmadığını belirtti.

SANAYİ SİTESİ

Sanayi sitesi ile ilgili belediyenin planlama dışında yetki ve sorumluluğu olmadığını ifade eden Başkan Nehir Belediyenin bir yer planladığını ve o bölge insanının istememesinden dolayı o yerde Sanai sitesinin kurulmasından vazgeçildiğini belirtti. Birilerinin bu konuda nifak sokarak çirkin bir zemin yaratmaya çalıştığını söyleyen başkan Nehir, Bu memleketin Sanayi sitesine ihtiyacı var diye propaganda yapanların hiçbirinin alternatif bir yerde yapılmasıyla ilgili yapıcı davranmadığını ifade etti. Sanayi sitesi yapılması 200 bin metrekarelik bir alanın olması gerektiğini belirterek belediyenin bu konuda çok gayret gösterdiğini belirtti.

OTOGAR

Otogar ile ilgili ilçe belediyelerinin yetki ve bütçelerinin büyükşehir yasasıyla kısıtlandığını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanına yalakalık yapılarak sorunların çözülmeyeceğini belirtti. Otogar yapımının da büyükşehir yetki ve sorumluluğunda olduğunu ifade etti.

ALTYAPI

Büyükşehir belediye başkanını 5 yılda altyapı sorunlarının çözüleceğini ifade ettiğini bundan güç alarak kendisinin de halka böyle bir söz verdiğini fakat bugün itibarıyla seçime 3-5 ay kaldığı halde bir mahallenin bile altyapı sorunun un çözülmediğini belirtti.Büyükşehir belediyesinin iyi bir planlama ile birkaç mahallede olsa derdini çözebileceğini fakat bu anlamda bir hizmet gerçekleşmediğin ifade etti.

İLÇE BELEDİYESİ TALEPLERİ BİLDİRİYOR

Otogarla ,ulaşımla,yol uygulamalarıyla ilgili konuların Büyükşehir sorumluluğunda olduğunu belirten başkan Nehir ilçe Belediyelerinin görevlerinin talepleri bildirmek olduğunu söyledi. Taleplerini bildirildiğini ve işlerini takip edildiğini belirtti. Büyükşehir Meclisinde parti içinde küsmüş görüntüsü verilmemek için olumsuzların dile getirilmediğini belirten başkan Nehir,bütün platfromlarda ,grup toplantılarında dile getirilmesine rağmen bu duruma gelindiğini belirtti.

MEZARLIKLAR

Başkan Nehir, Mezarlıklarla ilgili yetkinin tamamen büyükşehir belediyesi yetkisinde olmasına rağmen ilçe belediyesinin hedefe konmak istendiğini ifade etti.

PLANLAR

Başkan Nehir:”Samandağın Halihazır haritaları yapıldı. Merkez dokuz mahallenin 1/25.000 ,1/5000,/1000’lik haritaları yapıldı. 33 Mahallenin 1/25000’lik haritası yapıldı.1/5000 ve 1/1000’lik haritalar ihale edildi ve çalışması devam ediyor. Bunu yapan Hatay’da Başka belediye yoktur. “ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN NEHİH : HALK İFTİRALARA İNANMAZ

 

Başkan Nehir Konuşmasının devamında iftira üzerine kurulan bir siyasetin halkta karşılığı olmayacağını belirtti.

Başkan Nehir:” Biz mükemmel değiliz. Hiçbir zaman da böyle bir iddiamız olmadı. Eleştirilebiliriz, hata yapabiliriz bunlar anlaşılabilir şeyler ama yalan hiç katlanabileceğiz bir şey değil. İftira, töhmet, ihbarcılık bir alışkanlığa dönüşmüş. Birileri sadece bu zeminde siyaset yapmaya çalışıyor. Bu siyasetin de halkta çok karşılığı olacağını düşünmüyorum.

Bu mecliste aldığımız kararların %99’ı oy birliği ile alınıyor. Buu meclis o kadar töhmet altına sokuluyor ki. Sanki bütün iradesini ipotek altına almışlar gibi sanki böyle bir irade yokmuş gibi. Bütün yaptığımız işlerde bütün meclis toplantılarında grup toplantılarımız yapılıyor, öncesinden tartışmalar yapılıyor, her ne yapılacaksa onunla ilgili süreçler anlatılıyor, sonra adım atılıyor. Biz belediyenin bu güne kadar bu şeffaflıkta yönetildiğini görmedik. Elimizde belgeler var, geçmişten gelen hikayeler var, halkın birebir tanık olduğu olaylar var. O yüzden her ne yapıyorsak, her ne adım atıyorsak hesabını sonuna kadar vermeye hazırız.

Kaldı ki aynı müfteri tayfa boş durmuyor, her gün birilerini şikayet ediyor. Burada iddia edildiği gibi HZ. Hızır Parkı güya 2 milyon liraya yapılmış, bu 400 bin liraya da yapılırdı. Gerisi hiç edilmiş gibi ithamlar var. HZ. Hızır Parkı ile ilgili yapılan harcamanın 500 bin lirasını Valilik ödedi. Valiliğin ödediği her bir kuruşun takibini Vali Beyin kendi emriyle gönderdiği adamlar takip etti. Bununla ilgili bile bu düzeyde iftira atılıyorsa bilin ki külliyen iftira. Külliyen iftira ile yapılan siyaset tutmaz, bu halkta bunları yemez. “dedi.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa