hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN NEHİR: CHP DE LİDERLİK SORUNU YOKTUR

27 Temmuz 2018 Cuma günü gerçekleşen programda bir çok önemli konu gündeme geldi.Samandağ Belediye Başkanı Mithat NEHİR geçtiğimiz Cuma Günü saat 20.30’da Hrt Akdeniz kanalında yayınlanan gazeteci Ali Yolcu’ nun hazırlayıp sunduğu Demokrasi Bulvarı programının konuğu oldu. Başkan Nehir gündeme dair soruları yanıtladı.

 

 

 

Başkan Nehir Konuşmasında: ”Cumhuriyet Halk Partisi sol-sosyal demokrat bir partidir. Yapısı gereği İnsanların fikirlerini söyleme hürriyeti olan bir partidir. Sağ partilerin lider kültü üzerinden bir yaklaşımı olduğunu görüyoruz. Lider ne derse taban ona uyar. Sol partilerde fikir özgürlüğünün olması solun yapısı gereğidir. Sadece Türkiye’de değil dünyadaki sol yapılara baktığımızda da çeşitli fikirlerin ifade edildiğini görebiliriz.

 

Türkiye’deki 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiğimizde patimizin oyu ile Cumhurbaşkanı Adayımızın aldığı oy arasındaki farkın bir başarısızlık olarak yorumlanmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce değil de başka bir aday olsaydı .Parti rozetini çıkarıp ben herkesin Cumhurbaşkanı olacağım deseydi yine aynı oy oranını alırdı. Cumhuriyet Halk Partisi diğer yüzde 50’nin omurgası en güçlü partisidir. Kazanma potansiyeli olabilecek en güçlü parti olduğu için bu partinin adayı ön plana çıkacaktır. Dolayısıyla Muharrem İncenin ön plana çıkması doğal bir sonuçtur. AK Parti adayının kazanmasını istemeyen bir seçmen karşı taraftaki en güçlü adaya oy verir. Böyle bir kabulle başlamamız gerekiyor. Parti rozetini çıkarıp herkesin Cumhurbaşkanı adayıyım denmesi zaten böyle bir farkı getirecekti. İfadelerine yer veren başkan Nehir, İyi Parti ve HDP’ye giden emanet oylar hesaplandığında CHP’nin oy kaybı olmadığının görülebileceğini ifade etti. Kurultay isteyenleri saygıyla karşıladığını ifade eden başkan nehir, Bugün itibariyle Kurultay tartışmalarının çok gerekli olmadığını belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü ,Millet İttifakı ile milyonları birleştiren bir lider olduğunu belirterek yerel seçimlere gidilerken kurultay tartışmalarının çok gerekli olmadığına inandığını ifade etti. Yerel seçime partinin içinde kavgalı bir görüntüyle gitmemesi gerektiğini belirtti. Yerel seçimin Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığında birlik,beraberli içinde atlatıldıktan sonra parti tüzüğü ve diğer konularda değişim ,dönüşüm tartışmalarının yapılabileceği gerektiğine inandığını vurguladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevini başarıyla yerine getirdiğini partinin liderlik sorununun olmadığını ifade etti.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa