hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAŞKAN KİMYECİ HATSU KENTTE KİRLİLİK YARATIYOR.

KİMYECİ2

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyo’da Genel Yayın Yönetmeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen’in ve ardından TV A Televizyonu’nda Haber Müdürü Kurtuluş Kılınç’ın canlı yayın konuğu olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

“HATSU düzensiz, plansız, mantıktan uzak bir anlayışla yönetiliyor.”

Başkan Kimyeci, Büyükşehir Belediyesi ve HATSU toplantılarına ilişkin görüşlerini ifade ederek başladığı canlı yayında şu açıklamalarda bulundu; “Antakyamız, milletimiz adına Büyükşehir ve HATSU toplantılarında önemli açıklamalarda bulunduk.Büyükşehir Belediyesi maalesef 900 milyon (trilyon) borçla iflasın eşiğine gelmiş durumda.HATSU düzensiz, plansız, mantıktan uzak bir anlayışla yönetiliyor.Bugüne kadar Büyükşehir ve HATSU’ya 127 milyon para aktardık. Antakya’ya hizmet yok.Su faturalarından kanunen çevre temizlik vergisi altında para topluyorlar. 3 milyon TL belediyemize aktarılması lazım vermiyorlar.Biz bu parayı altyapıda kullandık diyerek yan çiziyorlar. Nereyi yaptınız diyerek hesap soruyoruz. Şurayı şu kadara yaptık diyemiyorlar.”

 

“Memleket Hatsu’nun rastgele kazılarıyla delik deşik.”

Başkan Kimyeci, HATSU’nun yolları delik deşik bırakmasından dolayı vatandaşların rahatsız olduğunu, bu konuda Antakya Belediyesi olarak onarım çalışmalarını sıklaştırdıklarını belirttiği konuşmasının devamında; “Memleket HATSU’nun rastgele kazılarıyla delik deşik. Toz, toprak çamurdan geçilmiyor. Milletimiz bunu hak etmiyor.Örnek vermek gerekirse Gazi Mahallesine Ana hattı döşediler, 1 yıldır ara bağlantıları yapmadılar. Malzeme serdik, milleti tozdan topraktan kurtardık.Bir başka örnek Avsuyu Mahallesi. Burada da aynı beceriksizlik söz konusu. Her taraf böyle. Abone bağlantıları yapılmıyor, milletimiz isyan ediyor.” dedi.

KİMYECİ1

“Her yağmurda Uzun Çarşı’yı su basıyor.”

Yağmur suyu şebe hatları ile ilgili sıkıntıları da dile getiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci; “Yağmur suyu şebeke hatları gelişigüzelplansız, sistematik yapılmıyor.Dağ bandındaki mahallelerimizde büyük sıkıntılar yaşanıyor.Her yağışta memleketi su basıyor. Nerdeyse şehir açık dere haline geliyor. Izgaralar kötü, bakımsız, tıkalı.Acil kazı adı altında canlarının istediği her yeri kazıyorlar. Çıkan çamurları rastgele yollara dolduruyorlar. Her yerde çökmeler mevcut.Başladıkları bir işi bitirmeden başka yere el atıyorlar. Plansız, programsız rastgele işler yapılıyor. Milli servet kayboluyor. Örneğin“Küçükdalyan MahallesiHATSU’nun su deposunda çatlak var. Acil burayı tamir edin, su boşa akıyor” diye ikaz ediyoruz.Yapmıyorlar. Yazıktır.AYKOME’de altyapı kurum ve kuruluşları var. Büyükşehir ve HATSU rastgele isleriyle eşgüdüm ve koordinasyona uymayı beceremiyor.Her yağmurda Uzun Çarşı’yı su basıyor.Esnafımız kan ağlıyor. Çözün, tedbirinizi alin diyoruz. Maalesef kulak ardı ediyorlar.” şeklinde konuştu.

 

“Derelerin, çayların temizliğini yapın.”

Antakya’nın en temel sıkıntılarından olan Dere Temizlikleri ile ilgili de HATSU ve Büyükşehir Belediyesi’nin görevlerini yerine getirmediğini sözlerine ekleyen Başkan Kimyeci bu konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “ Derelerin, çayların temizliğini yapın. Pis sular derelere akıyor. Kokudan, sivrisinekten kurtarın bu milleti diyoruz. Maalesef yapılmıyor.Açıkdere, Altınçay, Ürgenpaşa, Saraykent, Tanışma derelerinin Büyükşehir tarafından bir an önce temizlemesini milletimiz adına istiyoruz.Derelere, çaylara, Asi Nehrine akan kanalizasyon sularının hemen engellenmesini milletimiz adına talep ediyoruz. Asi nehri açık lağıma dönüştü.95 mahallemizde altyapı sıkıntılarını belirttik. Maalesef milletimize gidip “Ne kadar oy verdiyseniz, size o kadar hizmet” diyorlar.Bizim ne Büyükşehir Başkanıyla, nede HATSU Genel Müdürüyle kişisel sorunumuz yok. Milletimin hakkını arıyorum. Her şeyi yüzlerine söylüyorum.”

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa