hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
BAKAN ARSLAN HATAY DA

 

Bakan Arslan, partisinin Antakya İlçe Kongresine katılmak üzere geldiği Hatay’da ilk olarak Hatay Valiliğini ziyaret etti. Ziyarette Bakan Arslan şeref defterini imzaladı. Bakan Arslan, Hatay Valiliğinde yaptığı ziyarette, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusunda şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi.

Bu toprakların kolay bir şekilde bizlere vatan olarak bırakılmadığını ifade eden Bakan Arslan, “Güvenlik kuvvetlerimiz, Mehmetçiğimiz, ister içeride ister dışarıda bataklıkları kurutmak adına istikbalimiz ve istiklalimiz için mücadele ederken gözünü kırpmadan şehit olmaya giderken bize de düşen onlara her türlü desteği vermek ancak aynı zamanda bu ülkeyi mamur etmek imar etmek adına durmadan gece gündüz çalışmaktır. Arkadaşlar ile bu bilinçle hareket ediyoruz. Tekrar Mehmetçiğimizde, sınır ötesinde Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda başarılar, muvaffakiyetler dilerken, elbetteki şehitlerimiz oldu, yine olacaktır. Bu topraklar kolay bir şekilde bize vatan olarak bırakılmadı. Ecdat şehit olarak, şehit kanı ile sulayarak bıraktı. İnşallah bu vatanı sonsuza kadar, ilelebet yaşatmak adına da biz yine şehit olacağız. Yine şehit olmayı göze alacağız. O yüzden Mehmetçiğimizden şehit olanlar var, onların hepsine rahmet diliyoruz. Ailelerine, ülkemize, milletimize başsağlığı diliyoruz. Herkeza Özgür Suriye Ordusunda da yine Mehmetçikle kol kola orada çarpışırken şehit olanlar var. Onlara da rahmet diliyoruz” dedi.

Hassa Tüneli

Bakan Arslan, Hassa Tüneli’nin Ovit ve Zigana’dan sonra Türkiye’nin üçüncü en büyük çift tüplü iki gidiş iki geliş yolu olacağını kaydetti. Projenin Hatay’ın plakasına denk olduğunu vurgulayan Bakan Arslan, “Bütün bu projelerin sıcak asfalt yapılması, bölünmüş yol yapılması, standartlarının yükseltilmesi çok çok önemli. Antakya’nın etrafı dağlarla çevrili, ovasının ne kadar verimli olduğunu biliyorsun ama hedef pazarlarına erişmesi de bir o kadara önemli. Dolayısıyla sadece Hassa ilçemizi, sadece Antakyamızı değil Kilis’i, Gaziantep’i, Osmaniye’yi hatta Gaziantep’in de daha doğusunu veya kuzeydoğusunu düşünürseniz bütün o güzergahtaki trafik hareketliliğini Hassa üzerinden Dörtyol’a oradan da deniz aşırı ülkelere erişebilmesi çok çok önemli idi. Geçen yıl Cumhurbaşkanımızla da geldiğimizde o konuda talimatı aldık. Bir an önce bu projeyi hayata geçirin diye. Nitekim kilometrelik bir yol, Hatay plakasına denk. Bu yolun 19 bin 260 metrelik kısmı 4 tane tünelden oluşuyor. Üstelik iki geliş iki gidiş olarak düşünürseniz çift tüp 38 buçuk kilometre tünel yapmış olacağız bu güzergah üzerinde ve en uzunu 12 bin 400 metrelik bir tünel olacak ki, Ovit ve Zigana’dan sonra Türkiye’nin üçüncü en büyük çift tüplü iki gidiş iki geliş yolu olmuş olacak” diye konuştu.

Bakan Arslan’a AK Parti Hatay milletvkelleri Orhan Karasayar, Fevzi Şanverdi, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu ve AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler eşlik etti.

Ziyaretten sonra Bakan Arslan ve beraberindekiler AK Parti Antakya İlçe Başkanlığı kongresine geçti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ArslanTürk Silahlı Kuvvetleri‘nin (TSK) Afrin’e yönelik ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile ilgili Biz, birilerinin burnumuzun dibinde bir terör koridoru inşa etmeye çalışmasına sessiz ve seyirci kalacak değiliz. Dün olduğu gibi bugün de seyirci kalmayacağız dedi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, çeşitli programlara katılmak üzere Hatay’a geldi. Bakan Arslan, Hatay Valisi Erdal Ata ve AK Parti’li Hatay milletvekilleriyle birlikte valilik makamına geçti. Burada Vali Ata’dan bilgi alan Arslan, TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Arslan, Güvenlik kuvvetlerimiz, Mehmetçik’imiz, ister içeride ister dışarıda bataklıkları kurutmak adına istikbalimiz ve istiklalimiz için mücadele ederken gözünü kırpmadan şehit olmaya giderken, bize de düşen, onlara her türlü desteği vermek; ancak aynı zamanda bu ülkeyi imar etmek adına durmadan gece- gündüz çalışmaktır. Arkadaşlar ile bu bilinçle hareket ediyoruz. Tekrar Mehmetçik’imize, sınır ötesinde Afrin’de ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda başarılar, muvaffakiyetler dilerken, elbette ki şehitlerimiz oldu, yine olacaktır. Bu topraklar, kolay bir şekilde bize vatan olarak bırakılmadı. Ecdat şehit olarak şehit kanı ile sulayarak bıraktı. İnşallah, bu vatanı sonsuza kadar ilelebet yaşatmak adına da biz yine şehit olacağız. Yine şehit olmayı göze alacağız. O yüzden Mehmetçik’imizden şehit olanlar var. Onların hepsine rahmet diliyoruz. Ailelerine, ülkemize, milletimize başsağlığı diliyoruz. Özgür Suriye Ordusunda da yine Mehmetçik ile kol kola orada çarpışırken şehit olanlar var. Onlara da rahmet diliyoruz dedi.

‘TÜRKİYE, ONLARIN OYUNLARINA ALET OLABİLECEK DEVLET DEĞİL’

Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Antakya İlçe Başkanlığı’nın 2’nci Olağan Kongresi’ne katılan Bakan Arslan, partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Buradaki konuşmasında da ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın gerekliliğine vurgu yapan Bakan Arslan, şunları söyledi

Şimdi tutuşmuşlar. Misak-ı Milli sınırlarımıza PKK’yı, YPG’yi, PYD’yi, DEAŞ’ı koyarak terör cephesi tahkim etmeye çalışıyorlar. Ellerine verdikleri silahlarla bölgede ölüm saçmak istiyorlar. Vatanımıza, vatandaşımıza tehdit oluşturup, tehditler savuruyorlar. Kırıkhan’da, Kumlu’da, Reyhanlı’da, Kilis’te vatandaşımıza saldırıyorlar; sivil vatandaşımıza kast ediyorlar. Nitekim bu anlamda hayatını kaybeden insanımız var. Allah, onlara rahmet eylesin. Biz birilerinin burnumuzun dibinde bir terör koridoru inşa etmeye çalışmasına sessiz ve seyirci kalacak değiliz. Dün olduğu gibi bugün de seyirci kalmayacağız. Kalmamak adına diplomatik kanallarla her türlü mücadeleyi verdik. Bu sorunu aşmak için dünyanın her yerinde kendimizi haklılığımızı ortaya koymaya çalıştık. Artık meselenin diplomasiyle anlayışla çözülemeyeceğini, böyle olunca da bizim sessiz kalacağımızı zannedenler sabrımızı taşırdılar. İşte geldiğimiz noktada ne yazık ki başka çare kalmadığını gördüğümüz için de Afrin operasyonu, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı başlattık ve bu harekat birinci haftasını tamamladı. Bir haftalık periyotta tam 366 hedef vurmuş bulunmaktayız. Onların o çok güvenip, yığınak yaptığı 366 hedef vuruldu; 232 muharebe uçağımızla bu harekatı devam ettiriyoruz. Etkisiz hale getirdiğimiz terörist sayısı 484, bu rakam anbean artıyor. 1 saat önceki rakamdı. Muhtemelen şimdi bu rakamın üzerine çıktık, çıkmaya devam ediyoruz. Türkiye, hiç kimsenin masasında meze olabilecek bir devlet, onların oyun ve emellerine alet olabilecek bir devlet değildir. Dün de böyleydi bugün de böyle.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Antakya 2. Olağan Kongresi’nde tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Ramazan Alpaslan ve ekibi göreve yeniden seçildi.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa