hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ANTAKYA BELEDİYESİ OTİZMLİLER SOSYAL TESİSİ VE UMUT KAFE AÇILDI  

Antakya Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik çatısı altında, 15 Temmuz Milli İrade parkı içerisinde yapımı tamamlanan ve bir süredir hizmette bulunan Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’nin resmi açılış töreni, Cuma günü gerçekleştirildi.

Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’nin açılış töreni, Antakya Belediyesi mehteran bölüğü dinletisinin ardından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile gerçekleştirildi. 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci’nin ev sahipliği yaptığı açılış törenine, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı, AK Parti Hatay İl Başkan Vekili Hicret Kumru, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, Hatay Otizmliler Dernek Başkanı Sara Gök, Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Yurdagül Ergüner, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri, basın mensupları, engelli vatandaşlar, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hatay Otizmliler Dernek Başkanı Sara Gök açılışta yaptığı konuşmada; “ Engelli anneleri olarak, bugüne dek çocuklarımızla gidebileceğimiz sosyal alanlar çok kısıtlıydı. Girdiğimiz her mekanda insanların ön yargılı bakışlarını çocuklarımıza açıklamak zorunda kalıyor, bu süreçte de çok yıpranıyorduk. Bir anne olarak otizmli çocukların düşünülmüş olmasından, onların adı ile, güven içerisinde, keyifle vakit geçirebilecekleri bir alanın düşünülmüş ve hayata geçirilmiş olmasından dolayı çok mutluyum. Bu mekanın hazırlık süresince bizlerin de fikirlerine kulak vererek, hayata geçirdiği için değerli Belediye Başkanımız İsmail Kimyeci’ye ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Antakya İlçe Başkanı Ramazan Alpaslan, İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik ve AK Aprti İl Başkan Vekili Hicret Kumru, engelli vatandaşlara yönelik böyle anlamlı bir hizmeti için Başkan Kimyeci’ye teşekkür ettiler ve tesisin hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “ Bugün çok heyecanlıyım. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatı şudur; ‘halkımızın duasını alacak, halkımızın gönlüne girecek, faydalı işler yapın.’ Talimatı kapsamında hizmet üretiyoruz. Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’yi hayata geçirerek, engelli kardeşlerimizin aileleri ile birlikte rahat edebilecekleri, sosyal anlamda bütün engellerin kalkabileceği bir sosyal tesisi hizmete sunuyoruz. Tüm belediyelerin yapması zaruri olan ancak, pek çok belediyenin bu konuya eğilmediği bir alanda, biz Antakya Belediyesi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getirmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Bu heyecanımızı paylaşmak üzere, bu güzel tesisin açılmasında bizleri yalnız bırakmadığınız için, sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Daha nice güzel tesisleri birlikte açmak ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa