hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ANTAKYA AK PARTİ’DE HİCRET KUMRU FARKI… Haber –Ferit LİF

ANTAKYA AK PARTİ’DE HİCRET KUMRU FARKI…

Haber –Ferit LİF

Antakya Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu bir süre önce açıklayan Hicret Kumru siyasi tecrübesiyle ön plana çıkmaya başladı.Uzun yıllar partide il yöneticiliği yapan Hicret Kumru esas mesleği olan İnşaat mühendisliğinin kendisine sağladığı avantajlarla belediyecilik konusunda Antakya için hayati önem taşıyan projeler hazırlığı içersinde bulunduğu belirtildi. Antakya da yaptığı modern inşaatlarla tanınan Hicret Kumru kent estetiği konusunda bazı bilimsel projeler üzerinde çalıştığı ve bu projelerinden AK Parti genel merkez yöneticilerini bilgilendirdiği ifade edildi.

Açıklandığı zaman herkesin gıpta ile bakabileceği belirtilen projelerin adaylık sürecinin kesinleşmesinden sonra kamuoyuna ilen edileceği belirtilen projelerle Antakya yı Avrupai bir kent görünümüne kavuşturabileceği iddia ediliyor.Anatkya da kent içi ulaşım için özellikle modern toplu taşımacılık uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirten Hicret Kumru “Antakya ulaşım ve kentleşme konusunda dünya da gelişen trendin çok çok gerisinde kalmıştır. Antakya kurulduğu zaman “doğunun kraliçesi “ olarak bilinirdi. Ben ve ekip arkadaşlarım Antakya ya bu unvanı geri kazandırmak çeşitli çevrelerle bilimsel çalışmalar üzerinde yoğunlaşıyoruz” dedi.

Antakya’nın son derece zengin sosyal kültürel ve tarihi bir birikime ve potansiyele sahip olduğunu belirten Hicret Kumru ( ancak Antakya’nın bu potansiyeli yıllardır yannış uygulamalar yüzünden adeta köreltilmiştir. Üç semavi dinin yüzyıllardır bir arada yaşandığı Antakya’da turizm sektörünü geliştirecek ve Antakyayı dünyanın cazibe merkezi haline getirebilecek somut projeleri hayata geçirmek zorundayız. Özellikle inanç ve sağlık turizimi üzerine yoğunlaşmalıyız. Sağlık turiziminde orta doğunun ve yakın doğunun merkezi haline gelebiliriz. Bu konuda ufkumuzu daha’da genişletmek zorundayız ) dedi.

ASİ NEHİRİ KRALİÇENİN GERDANI OLABİLİR

Antakya ve çevrisini tarımına ve ekonomisine büyük katkı sağlayan Asi nehrinin çok daha cazip bir yaşam kaynağı haline getirebileceğini belirten AK Parti Antakya Belediye başkan aday adayı Hicret Kumru dünyada tarihi kentlere hayat veren nehirler var , Paris’te Sen nehri, Petersburg’ta neva nehri var bu nehirleri gördüğümüzde ve Asi nehri ile karşılaştırdığımızda üzülmemek elde değil. Sadece 100 yıl öncesine kadar ticaret gemilerinin Akdeniz’den Antakya’ya kadar geldiklerini biliyoruz. İşte ben bu hayellerimle yoğurduğum projelerimle Antakya’ya hizmet etmek istiyorum dedi.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa