hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ANKARA DA HATAY GÜNLERİ BAŞLADI Çetin Cemalı -Ankara dan bildiriyor

ANKARA DA HATAY GÜNLERİ BAŞLADI

Çetin Cemalı -Ankara dan bildiriyor

 

Hatay’ın tarihsel, kültürel, sosyal ve turistik değerleri AKM’de düzenlenen Başkent’te Hatay Günleri’nde görücüye çıkıyor.

 

Başkent’te Hatay Günleri, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) coşkulu açılış töreni ile start verdi. Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Hatay Birlik Vakfı’nın organize ettiği etkinliğin açılışına, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hatay Vali Vekili , Hataylı Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay ilçe belediye başkanları, Hatay İl Teşkilatı, Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Şenköy Halk Oyunları Ekibi ile Mehteran Takımının gösterisinin ardından yapılan künefe şow her zaman ki gibi etkinliğe damga vuran şölenler arasındaydı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hatay Vali Vekili , Hataylı Milletvekilleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay ilçe belediye başkanları, Hatay İl Teşkilatı, Hatay Birlik Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Şenköy Halk Oyunları Ekibi ile Mehteran Takımının gösterisinin ardından yapılan künefe şow her zaman ki gibi etkinliğe damga vuran şölenler arasındaydı.ve İlçelerin kendilerine özgü değerleriyle dizayn ettikleri stantlar, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak’ın hurda parçalarından yaptığı ’Diriliş at ve geyik heykeli’ Ankaralılardan tam not aldı. Etkinlik çerçevesinde, “Antakya Medeniyetler Korosu” tarafından geliri ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine dağıtılmak üzere MEB Şura Salonu’nda özel bir konser verilecek.

 

Hatay’a özgü lezzetlerin yanı sıra yöresel müziklerin de Ankaralılarla buluşturulacağı etkinlik, 4 Kasım’da sona erecek.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa