hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
ALİ KAVAK’IN YOLSUZLUK İDDİALARI FOSSS…. ÇIKTI.                                                                                                 FERİT LİF …YAZDI

Hafta sonunda yapılacak Antakya Ticaret ve sanayi odası seçimleri yaklaştıkça tartışmalar ve karşılıklı suçlamalar almış başını gidiyor.

ATSO Başkan adayı Ali Kavak günlerdir sahibi olduğu Özyurt gazetesinde ATSO deki yolsuzluk belgelerini açıklayacağım yayın yaptırdı.Ve bu gün sözde yolsuzluk belgelerini açıklamak üzere Savon otelde bir basın toplantısı düzenledi.ODA Başkanı olması halinde neler yapacağını anlattıktan sonra sıra sözde yolsuzluk belgelerine sıra geldi.Salonu dolduran gazetecilere Ali Kavak ikide bir takılarak “ siz benden daha heyecanlısınız diyerek beklentileri yükletmeye çalıştı.Açıklayacağı belgeleri kendisi bildiği için yüzünden ve hareketlerinden zaten hiç heyecan ifadesini kimse okumuyordu.Ama Antakya’ nın çiçeği burnunda gazetecileri  büyük reklamlarla kamuoyuna duyurulan sözde yolsuzluk belgelerini büyük bir heyecanla bekliyorlardı.Ama ATSO’ya alınmış pasta ve akaryakıt faturaları ekrana yansıtılınca, herkesin yüzünde bir gülümseme başladı.Ve  çok sayıda gazetecinin hayal kırıklığına uğradığını gördüm.Ama Ali Kavak’ı destekleyen ve salonda bulunan birkaç iş adamı gazetecilerin gülümsemelerini ve hayal kırıklarını örtbas etmek için kuvvetli alkışlarla kameralara poz veriyorlardı.Alkış tufanı koparanlar arasında bu güne kadar oda meclisinde görev yapmış Sabit Karadeniz ve Sami Ekşi gibi insanlarda vardı.Ama bu iki insan, her nedense bu güne kadar bu alımlar konusunda hiçbir itirazları olmamış.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin bu alımları sadece kızından ve ortağı olduğu Defne petrolden almammış .Bir çok yerden alım yapmış, ama her nedense kızına  ve ortağı olduğu Defne petrol faturaları ekrana getirildi.Bu faturaların değeri ne kadar mı? 100 ile 500 TL arasında değişiyor.

Hatay da iki  milyar dolarlık ihracat yaptığını övünerek anlatan Ali Kavak 150 liralık pasta faturasını ciddi bir ATSO yolsuzluk belgesi olarak kamuoyuna ilan ediyor.Bence Sayın Kavak’ın kendiside bu faturaları yolsuzluk belgesi olarak açıklarken aslında açıkladığı belgelerin gülünç rakamlar olduğunu kendide biliyordu.Ama kendisini destekleyen bazı çevreleri heyecanlandırmak için üstün bir gayret sarf ediyordu.Birde ekrana gelen birkaç faturanın aslında binlercesi var şeklinde afaki sözler söylüyordu.Gazetecilere dağıtılan dosyada ise değil binlercesi, toplam fatura sayısı bir elin parmaklarını geçemeyecek sayıdaydı.

Ali Kavak’ın ATSO yolsuzluk belgesi olarak açıkladığı bir başka belge ise biraz daha gülünçtü.ATSO Başkanı  Hikmet Çinçin’ın ATSO adına yaptığı seyahatlerin uçak bilet faturaları oldu.Bu faturalar bile yolsuzluk belgesi olarak kamuoyuna yansıtılmaya çalışıldı.Ama Ali kavak bu biletlerin faturalarını ekrana yansıtınca ister istemez güldüm.V e anladım ki,Ali Kavak cumartesi günü yapılacak seçimi kaybettiğini anlamış ama çevresine biraz heyecan vermek istemiş.Bu toplantıyı da bunun için organize etmiş.

 

Ali Kavak’ın yolsuzluk belgelerini açıklıyorum şeklindeki bir haftadır yürüttüğü kampanyanın sonucu “dağ fare doğurmuştur” şeklinde özetlenebilir. ATSO’daki yolsuzluk belgelerini açıklayacağım şeklinde bir bardak suda fırtına kopartmaya çalışmanın perde arkasındaki gerçek, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in kızına ait pastaneden aldırdığı birkaç kilo pastadan ibarettir.Olay bu kadar açık ve gerçek.

Bu yazı yazılırken yerel gazetelerin internet sitlerine göz attım.Aklı başında bir yerel gazete Ali Kavak’ın  yolsuzluk diye adlandırdığı 200-300 liralık faturaları haber yapma ve sayfalarına taşıma gereği bile duymamış.Ama sanırım yarın ÖZYURT Gazetesi  bu faturaları birkaç sayfasında yayınlar.Ve onbinlerce  gazete bastırılarak Antakya da bedava dağıtılırsa  hiç şaşırmam ..Çünkü Ali Kavak sahibi olduğu Özyurt Gazetesini ATSO seçimlerini kazanmak için, rakiplerine karşı, iki aydır  makineli tüfek niyetine  silah olarak kullanıyor.Bu gazetede çalışan arkadaşlarım var .Bu arkadaşlarımın bu süreçte ciddi sıkıntılar yaşadıklarını tahmin ediyorum.

    ATSO Başkan adayı bu gün çok ilginç bir iddiada bulundu.Ve dedi ki “ben Hatay’ı tanıtım konusunda OSCAR ödülü aldım.Bu ödülün nerede ne zaman alındığını şimdiye kadar hiç duymadım.Zaten bu konuşmayı dinleyen ATSO Başkanı Hikmet Çinçin sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda Ali Kavak’ı tebrik ettiğini söyledi ve aynen şunları yazdı.”

  Tebrikler Ali Bey Kardeşim;
Oscar Ödülü almışsın lakin hangi dalda ödül aldığını anlayamadık?! En iyi yönetmen mi? En iyi oyuncu mu? Yoksa benim de tahmin ettiğim üzere en iyi yardımcı erkek oyuncu mu?
Bütçesi trilyon dolar olan şirket aradık ama dünyada bulamadık. Yoksa Elon Musk gibi uzaya da mı el attın?
Bugüne kadar Samandağ’da bir türlü yapılamayan okuldan bahsetmiştim ama hata etmişim. Ali Bey Kardeşim; Samandağ’a okulu yapamamış ama gururumuz olmuş, Oscar’ı Türkiye’ye getirmiş.
Bu arada Ali Bey Kardeşim, yıllar önce altı sıfırı biz attık, Amerikan Doları’ndan sıfır atılması da söz konusu değil.”

 

ATSO Başkan adayı Ali Kavak bu sabah düzenlediği basın toplantısına özellikle gittim.Zaten toplantı başlamadan önce Ali beyle karşılaşmamız  limoni düzeyde oldu ve uzattığım elimi gözlerime bakmadan aldı.Bu notu bu yazıya özellikle düşüyorum.

Bu gün katıldığım basın toplantısında Ali Kavak’’tan kendisine yönelik eleştirilere yanıt vermesini bekledim.Uçan şeyhin müritleri ile beraber çalışıp çalışmadığını öğrenmek istedim.FETÖ ihanet örgütüyle bağlantısı olan iş adamları ATSO seçimleri için beraber çalışıp çalışmadığını öğrenmek istedim.Ama bir türlü öğrenme şansını bulamadım.

Birde şu gerçeği öğrenmek istedim.AKİP’İN Samandağ’ına yapma sözü verdiği ve protokolünü dört sene önce imzaladığı okulun akıbetini öğrenmek istedim…Ama öğrenme şansım olmadı.

Sonuç olarak diyorum ki,ALİ Kavak  bu belgelere  sığınarak Seçim kazanmak istiyorsa ?Bu maçın sonucu Hikmet Çinçin’in ezici zaferi ile sonuçlanır.Cumartesi akşamı bu akşamı zaten bu sonucu herkes görecek…….Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa