hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
AK PARTİ ADAYLARINA DEVAM… ŞEMSETTİN GÜNAY… Yazdı…

AK PARTİ ADAYLARINA DEVAM…

ŞEMSETTİN GÜNAY… Yazdı…

“Ak Partide Kimler Büyükşehir Belediye Başkan Adayı” yazım üzerine Sayın Mehmet Soydan beni aradı ve şu açıklamaları yaptı. Ben de öncelikle Sayın Soydan’ın açıklamalarını yazarak başlamak istiyorum.

 

“Yazınızda benim milletvekilliğim sonrasında Abdullatif Şener ile birlikte politika yaptığımı belirtmişsiniz. Öncelikle Ak Parti İskenderun Kurucu İlçe başkanlığım sırasında Genel Merkezin Teşkilatlandırma başkanı olan Abdullatif Şener’in elinden görevi almam dolayısıyla Onunla o sıralarda özel bir hukukumuz olmuştu.

 

Ak Parti MKYK üyesi olarakta görev yapan Abdullatif Şener, görev yaptığı zamanlar benimle birlikte bazı yurt gezilerine çıktığı doğrudur. Ancak 2008 yılında kendi partisini kurduğunda ben basına beyanat vererek Ak Parti üyesi olduğumu ve başka bir partide politika yapmamın söz konusu olmadığını belirttim ve Ak Partinin tüm teşkilat etkinliklerinde hazır bulundum.

 

Yanlış algılara neden olacak bu bilginin düzeltilmesini rica ediyorum.”

 

Bu açıklamayı yazdıktan sonra gelelim önceki yazımızın devamına ve Ak Parti Büyükşehir aday adaylarını değerlendirme konusuna.

İbrahim Güler:

Halihazırda Ak Parti İl Başkanlığını yürütüyor. Yaptığı İl Başkanlığı görevinde herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Rodeo atı görünümünde bir teşkilatta görev yapmasına rağmen dirayetli bir yönetim sergiliyor. İsmi Büyükşehir adaylığında geçiyor. Ancak Tayyip Erdoğan’ın Kızılcahamam toplantısında da deklare ettiği gibi seçimde ana kademelerin boşaltılmaması isteği önünde en büyük engel gibi duruyor. Aday adayı olmayıp Külliye’den onay bekleyeceği kesin görünüyor.

Muhammet Öntürk:

Kırıkhan İlçe Başkanlığından sonra 10 yıl yaptığı milletvekilliği var. Önceleri adaylığa çok istekli görünmemesine rağmen sonradan hareketlenmesi görüldü. Tanınma problemi yok. Milletvekilliği zamanında Hatay çapında tanındı. Başkan adaylığında potada ismi gözüküyor. Ancak en büyük oy potansiyeline sahip Antakya ve İskenderun’un nasıl tepki vereceği bilinmiyor. Özellikle Milletvekilliğinde temsil hakkının çiğnendiğini düşünen Antakya, Altınözü, Yayladağı’nın talepleri malum.

Bekir Altan:

Uzun yıllardır önce MHP’den, daha sonra girdiği Ak Partiden Payas Belediye Başkanlığını yapıyor. Çok tanınmamasına rağmen son zamanlarda bilbordlara verdiği reklam ve ilanlarla kendini tanıtmaya gayret sarfediyor. Payas bir beldeyken daha sonra Büyükşehirle birlikte ilçe olmuş bir şehir. Oy potansiyeli açısından Hatay nüfusuna göre az bir oran oluşturuyor. Oradan çıkacak bir adayın tüm Hatay söz konusu olduğunda ne kadar etkili olacağı merak konusu oluyor. Payasta bazı ciddi projelere imza attıysa da bilbordların dışında bundan haberdar olan insan sayısı çok az.

Bunun yanında sesleri çok az çıkan ancak Genel Merkezin takdirinin ne olacağı bilinmeyen Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Kırıkhan Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Çelik konuşulanlar arasında. Hatay dışında yaşayan birkaç isimden de söz ediliyor ancak çok ihtimal verilmediğinden isimlerini burada zikretmek istemiyorum.

 

Devlet Hastanesi eski Başhekimi Mustafa Erdoğan’ın adını da aklınızın bir köşesine koyun. Bazen siyaset sürprizlere gebe olabilir.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa