hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
AK PARTİ ADAYI GÜLER HATAY İÇİN BÜYÜK ŞANS…      Ferit Lif Yazdı

AK PARTİ ADAYI GÜLER HATAY İÇİN BÜYÜK ŞANS…

Ferit Lif Yazdı

Bu ülkenin birliğinin yegane sigortası olduğuna inandığım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay Büyükşehir  Belediye başkan adaylığına, Hatay siyasetinde son bir yıldır yıldız gibi parlayan ve kişilğiyle sağdan – soldan her kesime güven veren, değerli arkadaşım İbrahim Güler’i AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklamış bulunuyor.

Öyle inanıyorum’ki iki yıl önce yaşadığımız ve ülkemizin bağımsızlığını ortadan kaldırmayı ve bu güzelim Anadolu topraklarını emperyal güçlere peşkeş çekmeyi hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişimi uzun gecesinde Hatay’da yaşananlar, İbrahim Güler’in başkan adayı olarak atanmasında büyük etken olmuştur. Zaten bu hain darbe girişimi gecesinde İbrahim Güler’in sahip olduğu şirketlere ait TIR’’ larla darbeci Tankların yol güzergahlarını nasıl kestiğini ve adeta Zırhlı araçların önünde etten duvar ördüğünü çok iyi biliyorum. İşte İbrahim Güler’i bugün AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına taşıyan temel etken budur. Bu gerçeğin bu şekilde bilinmesi gerektiğine inanıyorum.

Bu konuda İbrahim Güler’den bizzat dinlediğim bir anımı aktarmak istiyorum. Başkan Güler henüz daha İl başkanı değil’ken hain darbe girişiminin haberini alır almaz şirketlerinde çalışan bütün TIR şoförlerine  ‘’araçlarınızı Tankların ve Zırhlı araçların yollarını kesecek şekilde konumlandırın ‘’ şeklinde talimat veriyor. Bunun üzerine 200’e yakın Tır şoförü araçlarına biniyor ve Tankların geçebileceği yolları kapatıyor. Ancak aralarında biri var ki, akşam saatlerinde sonra aldığı iki tekle aracına binerek Tankların güzergahını kapatmaya gelmiş. Alevi kökenli olduğunu çok iyi bildiğim bu tır sürücüsüne İbrahim Güler diyor’ki ; ‘’ senin durumunu iyi görmüyürum. Sen en iyisi aracı burada bırak ve evine git ‘’ ancak Alevi Tır şoförünün verdiği cevap ve sergilediği vatanseverlik duygusu bence herkesin gözyaşlarını yaşartacak nitelikte. Tır şoförü diyor ki ; ‘’ ben buraya ülkemi işgalden kurtarmak için gerekirse canımı vermeye geldim.’’  Tır sürücüsünün başkan Güler’e verdiği bu cevap başkan Güler’in gözyaşlarının akmasına sebep oluyor.

BU GERÇEKLERİ NEDEN Mİ ANLATTIM ?

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı İbrahim Güler’in Antakya,da, Derfne,de, Arsuz ve İskenderun’da Alevi kökenli seçmenler arasında, hiç kimsenin tahmin edemediği kadar bir karşılığının olduğunu biliyorum. Dolayısıyla Alevi kökenli seçmenleri ‘’ çantada keklik olarak gören siyaset anlayışının 31 Mart 2019 akşamında , ortaya çıkacak sandık sonuçları ile bu anlayışının iflas ettiğini herkes görecek.
Sol kökenden gelme  eski bir kominist olarak iddia ediyorum.
AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı İbrahim Güler ,ticaret hayatıyla ve yaşam tarzı ile ve de bir eğitimci olması itibarı ile,çakma CHP’li olduğunu her ortamda söyleyen eski ülkücü Başkan Savaş’tan alevi kesimine çok daha yakındır.Çünkü HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın daha Mkü de görevli iken sol kökenli,sosyalist kökenli,alevi ve kürt kökenli öğretim üyelerine  yaptığı eziyetleri merak edenler gazete arşivlerine bakabilir.Çünkü toplum olarak on-on beş yıl önce yaşadığımız olayları  unutacak kadar adete balık hafızalıyız.
Hem alevi kökenli hem de eski bir solcu olarak yazımın başlığını ‘’ İbrahim Güler,Hatay için büyük bir şanstır şeklinde kullandım’’.Yazımın bu başlığından dolayı bana kızacak ve hatta tepki gösterecek çok sayıda insanın olduğunu biliyorum.Ama ben ‘’doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar’’ örneğinde olduğu gibi bu seçim sürecinde yerimi onuncu köyde bulmuş bulunuyorum.Bu anlayışta olan çok sayıda sol görüşlü arkadaşımın olduğunu da biliyorum.Antakya’da,Defne’de ve özellikle Samandağ yöresinde benim ile aynı düşünceleri paylaşan,görüşlerine ve düşüncelerine saygı duyduğum binlerce arkadaşımın olduğunu biliyorum.Ve bu arkadaşlarımın HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı o hak etmediği koltuktan indirmek için ant içtiklerini de biliyorum.Böylesi geniş bir çevrenin seçim sürecin de,sol ve özellikle alevi seçmenlerin verdiği destek ile HBB Başkanlık koltuğuna oturan ve 2014 seçimlerinden sonra bu çevrelere yüz vermeyen Başkan Savaş’ı koltuğundan indirmek için,gençliklerin de  devrim için ettikleri yemini,şimdi Başkan Savaş’ı koltuğundan etmek için tekrarladıklarını da çok iyi biliyorum.
Dolayısıyla 2014 yerel seçimlerinde Hatay’da solcular dan,sosyalistler den yaklaşık ottuz bin civarında oy alan ve bu çevreleri beş yıl boyunca hiçe sayan HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın defterini bu çevrelerin düzeceğine inanıyorum.
 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa