hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
HBB GASTRONOMİ PROJESİNDE  (NE MADENLER VARMIŞ) ?

HBB GASTRONOMİ PROJESİNDE  (NE MADENLER VARMIŞ) ?

Ferit LİF

         Hatay büyükşehir belediyesinin ( Fasafiso) olarak nitelendirilecek iki projesi var. Hatay ve Antakya ilçemize hiçbir ciddi hizmet yapmadan bu şehrin dokuz yılını çalan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Gastronomi ve EXPO 2021şeklindeki projelerle Hatay kamu oyunun gözünü boyamaya çalışıyor.

EXPO 2021 projesini daha sonra ele alacaz. Ama bugün gastronomi projesinde HBB genel sekreteri Mehmet Maden ve kardeşi Hasan Madenin,yani Maden kardeşlerin bu projede üstlendikleri rolü anlatmaya çalaışacağız.

Öğrendiğimiz kadarıyla gastronomi projesinde iki ekip çalışıyormuş.Biri resmi olmasada HBB başkanının eşi Nazan Savaş tarafından yönlendiriliyor. Nazan hanımın Gastronomi projesi için amık ovasında sıcak havalarda meyan kökü ile ilgili yaptığı çalışmaları ve bu konuda medyada yayınladığı flimleri çok iyi hatırlıyoruz .HBB nin Gastronomi projesini yetkili olarak üstlenen genel sekreter Mehmet Maden ve kardeşi eski genel sekreter Hasan Maden bulunuyor.

Nazan Savaş’ın gastronomi ekibi ile Maden kardeşlerin ekibi arasında zaman zaman anlaşmazlıkların çıktığı ve iki ekip arasında sert tartışmaların yaşandığını biliyoruz.

Gastronomi projesini resmen üstlenen Maden kardeşler bu projeyi Konya Selçuk üniversitesinde daha önce beraber çalıştıkları Hüseyin Altunbaş,Cengiz Apaydın ve Ersin Öztürk adındaki hocalarının kurduğu şirkete ihale etmişler. Maden kardeşler bu ihale için Hataydan bu işleri yapabilecek hiçbir firmadan teklif almadan Konya Selçuk üniversitesinde beraber çalıştıkları arkadaşlarının kurduğu şirkete bu ihaleyi veriyorlar. Maden kardeşlerin bu şirkete bugüne kadar yüzbinlerce lira ödeme yaptıkları iddia ediliyor.

Maden kardeşlerin gastronomi projesi ile ilgili çalışmalarını yakından takip eden ve kendiside yemekçilik işiyle uğraşan reyhanlıda yaşayan Resul Sasunlu adlı bir yurtsever maden kardeşlerin gastronomi projesinde çevirdikleri dolapları ( CİMER) ve içişleri bakanlığına şikayet ettiğini sosyal medya hesaplarından duyurdu. Resul Sasunlunun tivitır ve facebook hesaplarından merak edenler okuyabilirler. Resul Sasunlunun bu şikayetini Hatay Diken Gazetesi olarak yakından takip ediyoruz. Devletin bu şikayet dilekçesini vereceği cevabıda gazetemizde yayınlamaya söz veriyoruz.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Konya kökenli genel sekreteri Mehmet Maden ve kardeşi Hasan Maden çalışma arkadaşlarının bu şirkete Gastronomi projesinden ödedikleri paraları Hatay kamu oyuna belgeleriyle açıklama cesaretini gösterebileceklermi merak ediyoruz. Haber : Ferit LİFBenzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa