hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
İnce destekçileri imza topluyor

İnce destekçileri imza topluyor

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi destekleyen delegelerin olağanüstü kurultay için imza topladığı öğrenildi. İnce’ye ilk destek HATAY Sakarya ve Konya’dan geldi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştuğu yemekte ‘Genel başkanlığı bana bırakın, onursal başkanlığı alın’ önerisi getiren ve “Ben imza toplamayacağım ama hayır derse, örgüt kendisi çözecektir bu işi” diyen İnce’ye parti yönetimi olumsuz yanıt verdi.

 

bunun üzerine İnce’yi destekleyen parti delegeleri, olağanüstü kurultayın toplanması ve İnce’nin genel başkan adayı olması için imza toplamaya başladı.

 

İnce’yi destekleyen delegelerin, ‘kurultay delegesi olarak bir an önce olağanüstü kurultayın toplanması ve İnce’nin genel başkan adayı olarak önerildiğine’ ilişkin ıslak imzalı taahhüt topladığı belirtildi.

 

‘KILIÇDAROĞLU’NA BİR ÇAĞRI DAHA YAPILACAK’

 

Bu taahütlerin, CHP tüzüğüne göre olağanüstü kurultay toplanması için yeterli olan delege sayısının salt çoğunluğu aşması halinde İnce’ye gönderileceği ve İnce’nin imzaları aldıktan sonra Kılıçdaroğlu’na bir kez daha çekilmesi yönünde çağrı yapacağı ifade edildi.

 

Kılıçdaroğlu’nun bu öneriyi reddetmesi halinde İnce’nin imzaları notere ve CHP Genel Merkezi’ne sunarak olağanüstü kurultay için düğmeye basacağı kaydedildi.

 

İnce’ye ilk imza Hatay Sakarya ve Konya örgütünden geldi.Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa