hit
hit
Hatay Denge Gazetesi
En Çok Tıklananlar
19 MAYIS COŞKUSU…

18491634_1191889860921290_8809730689571759441_o

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç tarihi kabul edilen 19 Mayıs 1919; bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yakıldığı; Ulusumuza yakışır çağdaş, demokratik, laik, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün , tarihimizin en karanlık ve ümitsiz döneminde  ulusal kurtuluş mücadelesini başlattığı ve tarihin emperyalist ülkelerden yana olan  akışını değiştirdiği gündür.

Mustafa Kemal Atatürk, Bağımsızlık ve Cumhuriyet yürüyüşünün başladığı bugünü geleceğimizin güvencesi olan gençlerimize emanet etmiştir. Bugüne kadar emanete sahip çıkan gençlerimiz, bugün ve gelecekte de aynı bilinç ile “Bağımsız ve  Özgür Türkiye ” emanetine sahip çıkmaya devam edecektir.

“Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir gençlik yetiştirmek’ ideali ile Cumhuriyetimizin bütün kurum ve kurallarıyla laik, çağdaş, demokratik Cumhuriyet olarak Ulu Önder’imiz tarafından gençliğe emanet edilen Cumhuriyetin tamamına gençlerimizin sahip çıkacağını biliyoruz. Gençlerimizi devrimlerin, rejimin gerçek savunucuları ve koruyucuları olarak görmekteyiz.

Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

 Benzer İçerikler

Yukarı Geri Ana Sayfa